Így kerülhetjük el az elektronikai károkat
Az elektromos berendezések műszaki hiba esetén nagyon komoly károkat okozhatnak, akár tűzeset is kialakulhat egy-egy hibás berendezés miatt.
Az elektronikai károk elkerülése érdekében fontos, hogy körültekintően válasszuk ki elektromos berendezéseinket, illetve rendszeresen ellenőriztessük azokat. A Groupama Garancia Biztosító kárszakértői tapasztalataik alapján most abban segítenek, hogy hatékonyan védekezzünk az esetleges elektronikai károk ellen, milyen lépésekkel előzhetjük meg azokat.
- A nem megfelelő elektromos berendezések használata komoly veszélyforrás lehet: zárlatot okozhatnak, majd az így keletkezett tűz átterjedhet az egész lakásra. A megelőzésnek nagyon fontos szerepe van. Rendszeresen ellenőrizzük elektromos berendezéseink, vezetékeink állapotát. Ne legyen a közelükben függöny, könyvespolc, és főleg ne a kijárat közelébe helyezzük el, amely egy tűz keletkezése esetén eltorlaszolja a menekülés útját. Érdemes készenlétben tartani olyan eszközt, amellyel egy esetleges tűz megfékezhető.
- Nagyon sűrűn előfordul, hogy több nagy fogyasztású eszközzel túlterheljük otthonunk elektromos rendszerét. A régi építésű, vagy csak rosszul kivitelezett elektromos rendszer egyszerűen nem bírja a terhelést és felmelegszik. A forró vezeték, csatlakozás is veszélyes, de az is, ha az állandó melegedés-lehűlés teszi tönkre az érintkezéseket. Néhány évente célszerű szabványossági vizsgálatot végeztetni, mert ilyenkor megnézik a falakban futó vezetékek állapotát.
- Fontos: az elektromos tüzet soha ne próbáljuk meg vízzel eloltani!
- Ne vásároljunk nagy fogyasztású, rossz, minősítés nélkül árusított terméket.
- Zivatar idején célszerű az elektromos készülékek csatlakozóit kihúzni a konnektorból, hogy elkerüljük a villámlás okozta túlfeszültségből eredő károkat.
Hozzászólás zárolva.