Facebook hozzászólás
1 263

10 biztonsági jótanács betörők ellen

Az egyre szaporodó rablások, betörések sok emberben keltenek félelmet mostanság, hiszen meglévő vagyonunkat hosszú évek kemény munkájával szereztük meg, nem beszélve a benne rejlő személyes tárgyainkról, örökségeinkről. Otthonunk, lakásunk fenntartása a nehéz gazdasági helyzetben sokak számára elég komoly gondot jelent. Éppen ezért még nagyobb figyelmet kell szentelnünk megszerzett értékeink védelmére, hiszen azok pótlása – már amennyiben nem emlékekről van szó – anyagilag jelentős megterheléssel jár.

Mi is tegyünk meg mindent, hogy ne kelljen magunkat okolni a betörésért! Kép:Pixabay

1. Hozzáértő szakértők bevonásával tervezzük meg családi házunk védelmi rendszerét! A védelmi rendszer kialakításakor arra kell figyelni, hogy az alkalmazkodjon a lakók életmódjához, szokásaihoz. Sohasem az embereknek kell szolgálni a technikai megoldásokat, hanem pont fordítva. A modern riasztórendszerek esetében megoldható minden látszólag komplikált kérdés, de ehhez a telepítést végző mérnököknek alaposan le kell modellezniük az igényeket. Optimálisan a teljes védelmi rendszert érdemes egy megbízható, komoly referenciákkal rendelkező cégre bízni.

2. Mechanikai biztonság

Legyen stabil – nehezen leküzdhető – kerítés a házunk körül. A kovácsoltvas kerítés egyidejűleg gyönyörű keretet is ad otthonunknak, miközben a betörők számára leküzdése a betörők számára a hegyes végű díszítő elemek miatt abszolút kockázatos. Ellenálló biztonsági nyílászárókat kell felszereltetnünk, amelyek a behatolást megakadályozzák vagy megnehezítik. Szereltessünk fel biztonsági ajtót, az ablakra biztonsági fóliát és redőnyt. Profi megoldás a belső rácsok falsíkba süllyesztése, így azok nem keltenek napközben bezártság érzést, és egyúttal a belsőépítészeti látványt sem rombolják. A pinceablakokra belső beépítésű rácsokat javaslok felszereltetni.

3. Elektronikai rendszer

Riasztórendszer kiépítésekor érdemes egyből távfelügyeleti bekötést is igényelni. A lakásriasztó-rendszert és távfelügyeleti bekötést mindenképpen ugyanarra a cégre bízzuk (meghibásodás esetén ne legyen egymásra mutogatás)! Ne feledkezzünk meg a rendszerek folyamatos karbantartásáról és felülvizsgálatáról sem! A riasztó rendszer tervdokumentációját gondosan őrizzük meg, nagy hasznunkra lehet majd, ha a rendszert felül kell vizsgálni.

4.   Családi házak esetében a riasztó rendszert kültérre telepíttessük.

A riasztónak a lehető legkorábban kell jelzést adnia, hogy legyen időnk reagálni, ha éppen otthon vagyunk. Hajnali kettőkor nem egy felemelő érzés arra felriadnunk, hogy a betörő már éppen a spájzban tartózkodik. De ha a rendszerünk azt jelzi, hogy éppen a hátsó bejáratot feszegetik, akkor még van időnk felkelni és felkészülni a nem várt éjszakai látogató „fogadására”, és értesíteni a hatóságokat. Ha pedig éppen nyaralunk, akkor az idejekorán beérkező jelzésre a távfelügyeleti kivonuló szolgálat jó eséllyel a betörőket még a helyszínen találja, és  visszatarthatja a rendőrség kiérkezéséig. A videó távfelügyelet nagyban segíti a diszpécserek és a kivonuló szolgálat gyors reagálását.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!