Facebook hozzászólás
1 146

DIY dekorációs ötletek esküvőre – vagy csak úgy

A csináld magad már az esküvőket sem kíméli! Egy romantikus, mezei virágos hangulatú eseményhez pedig különösen jól passzol a magunk készítette dekor. Adunk néhány jó tanácsot és ötletet hozzá!

Együtt készíteni a dekorációt jó szórakozás is Képek: Boldizsár Edit

A DIY vagyis csináld magad (do it yourself) mozgalom az egyik legnagyobb őrület manapság. Nyilván anyagi okokból is megéri a saját kezünkbe venni mindent, amit csak tudunk, a lekvárfőzéstől a dekorációig, de sokkal szerethetőbbek is lesznek azok a dolgok, amin rajta van a kezünk nyoma. Ráadásul az „ügyeskedés” hobbinak is remek. Ha pedig már mindent magunk csinálunk, hol máshol lenne fontosabb, hogy tényleg benne legyen szívünk-lelkünk, és minden minket tükrözzön, mint az esküvőnkön? Ráadásul a menyegző nem éppen olcsó mulatság, tehát ha spórolhatunk valamin kompromisszumok nélkül, ráadásul a barátainkkal is remek időt tölthetünk együtt, és csinálhatunk valami szépet, nem érdemes kihagyni a lehetőséget.

A most nagyon népszerű, romantikus és hangulatos vintage stílusú esküvőkhöz ráadásuk kifejezetten jól passzolnak a saját készítésű dekorációk, amik igazán nem túl bonyolultak. Mi a Mimi Events with love dekorációs workshopján Nehiba Noémitől, az EnteriFleur szakértőjétől tanultunk néhány egyszerű, de nagyszerű trükköt, amit most veletek is megosztunk. A kis dekorációk nemcsak esküvőn működnek jól, de az otthoni asztalt is feldobják.

Esküvői pillanatok – hogyan tegyük emlékezetessé?
Ahány ház, annyi esküvő – és megannyi ötlet, hogy hogyan legyen még felejthetetlenebb a nagy az esemény. A ceremónia egyik emlékezetes, ám kevésbé szeretett pillanatát, a rizsszórást is emberbarátibb módszerekkel cserélik le. Íme néhány ötlet!

A tapasztalt dekoratőrök első és legfontosabb tanácsa, hogy mindenre tessék elegendő időt hagyni! Bármilyen egyszerű és cuki dekorációt találunk ki, mondjuk a terítékek mellé, gondoljuk végig: ha 1 darab elkésztése 10 perc, akkor száz vendég esetén már 1000 (!) percre, vagyis több mint 16 órára lesz szükségünk! Célszerű hát jó hamar, akár hónapokkal előre elkezdeni a készülődést, így mindennap csak egy kicsit kell foglalkoznunk vele. Szuper megoldás, ha saját összejövetelt szervezünk a barátoknak, barátnőknek, ahol finom falatok, iszogatás és beszélgetés mellett készülhetnek kalákában a dekorációs elemek. Így több legyet ütünk egy csapásra, mert nemcsak szép lesz a helyszín, de egy szuper közös emlékre is szert tehetünk.

Mimiék azt is tanácsolják, hogy az utolsó napokra a menyasszony, a vőlegény és az örömszülők már ne vállaljanak szervezési feladatot! Bízzátok rá a családtagokra, barátokra a szállítást és pakolást, hogy legyen idő ráhangolódni a nagy napra. Noémi tapasztalatai szerint a legtöbb dekorációt jó előre el lehet készíteni, össze lehet rakni az alapokat, hogy az utolsó napon már tényleg csak a friss virágokkal kelljen kiegészíteni a kompozíciót.

Bár a workshopon egy csodás csokrot is készítettünk – ami egyébként szuper tapasztalat -, az esküvői csokrot azért jobb szakemberre bízni. Egyrészt ez lesz a legnagyobb igénybevételnek kitéve – víz nélkül ki kell bírnia a teljes napot, és csodásan mutatnia a fotókon – , másrészt az előzőek miatt az ideális az, ha csak a nagy nap reggelén készül el, amikor már nyilván nem a menyasszony fog egy metszőollóval hadakozni.

Aminek viszont bátran neki lehet állni, az például az asztali dekoráció. Ezen a kompozíción egy egyszerű kis cserepet kerítettünk körbe csipkeszalaggal, amit ragasztópisztollyal rögzítettünk. Nagyon bájos a beleültetett kis margarétával.

A cserepet, ha asztali dekorációnak szánjuk, mindig béleljük ki celofánnal, különben megszívja magát vízzel, és nem mutat majd jól!

A kompozíció másik eleme egy sima kis tejesüvegből készült – de lehet például bébiételes is. Szépséges szalagokat kapott a nyakára, bele pedig néhány szál virág került azokból, amelyekből a csokor is készült. Ezt a dekort jó előre el lehet készíteni, a feldíszített üvegekbe pedig az esemény napján már villámgyorsan bekerülhetnek a virágok.

Az összeállítás harmadik eleme szerintem a legcukibb… Kell hozzá régi kávéscsésze, amit ócskás boltokban, vagy az Ecseri piacon fillérekért beszerezhetünk. Ebbe nedves tűzőhabot farigcsáltunk úgy, hogy éppen beleilleszkedjék a csészébe. Miután jól meglocsoltuk, virágok és szárukkal beleszúr levélkék kerültek bele, amik a nedves alapban több napig hibátlanul szépek maradnak.

Nagyon praktikus megoldás, ha az asztalon az ültetőkártyaként szolgáló dekoráció egyben kedves köszönőajándék is. Mivel ebből rengeteget kell készíteni, érdemes nem túlbonyolítani a dolgot.

A mini cserepes növények köré egy egyszerű papírtakaró került – néhány próbálkozás után belejöttünk, a századik már biztosan tökéletes lesz -, aminek színét a dekoráció többi eleméhez igazíthatjuk. Funkciója a beleszúrt jégkrémpálcikával lett teljes, amire lyukasztóval vágott táblácska került, erre írhatjuk a neveket, üzeneteket vagy éppen asztalszámot.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

GASZTRO

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!