Facebook hozzászólás
279

5 tipp, hogyan lehet fél óra alatt elintézni mindent nyaralás előtt!

Sokan az utószezont szeretik, és mostanában készülnek egy hosszabb nyaralásra, amit mindig sok-sok elintéznivaló előz meg. Ám ha az online ügyintézést választjuk, mindössze fél óra alatt letudhatjuk legfontosabb teendőinket: utasbiztosítás, autópályamatrica-vásárlás, lejáró számlák befizetése vagy időzítése, mérőóraállások megadása, fizetési kártya feltöltése. És van még pár tippünk a fokozásra!

Egyhatodára is csökkenhet az ügyintézés ideje – Kép: Pixabay

A szállás lefoglalásával, az autós utazás megtervezésével vagy a repülőjegy megvásárlásával elméletben már felkészültünk a nyaralásra, de az utolsó pillanatra mindig marad jó néhány elintéznivaló, ami megkeserítheti az indulás előtti napokat. A tapasztalatok azt mutatják, hogy számos esetben akár többórás rohangálást is megspórolhatunk online ügyintézéssel, így akkor sem kell aggódnunk, ha az így elintézhető feladatok valóban az utolsó pillanatra maradnak. Azok, akik ezt választják, akár egyhatodára is csökkenthetik a személyes rohangálással töltött hosszú órákat – állítja Majtényi Kálmán, az online számlafizetési és -kezelési rendszert üzemeltető Díjnet Zrt. vezérigazgatója.

Íme tippjeink, hogy szinte csak a tankolás és pénzváltás maradjon mint „személyes jelenléttel” járó ügyintézés.

1. Az utazás előtti napokban-hetekben vezessünk listát az elintézendő gyakorlati tennivalókról, mint egyfajta bevásárlólistát, amely a háztartási teendőkre, pénzügyekre, biztonságra koncentrál!

2. Csoportosítsuk a teendőket! Mit muszáj személyesen intéznünk? Mi az, amit online is el lehet intézni? A személyes jelenléttel járó elintéznivalókat egy füst alatt bonyolítsuk le, az online ügyintézésre pedig jelöljünk ki fél órát – kevésbé rutinosak egy órát – az utazás előtt egy-két nappal.

Nem csak wifivel spórolhatsz, ha nyaralás alatt netezel
Több ezer forintot meg lehet spórolni akár egy egynapos nyaralás során is roamingjegyekkel. A mobilszolgáltatók ugyanis kedvező árú roamingjegyeket biztosítanak az EU területén tartózkodó felhasználók interneteléréséhez.

3. Ellenőrizzük havi törlesztéseinket, közműszámláinkat, egyéb rendszeresen fizetendő tételeinket! A nyaralás alatt lejáró számlákat az online fizetési rendszerekben úgy ütemezzük be, hogy a határidő előtt egy-két nappal történjen meg a szolgáltató számára az átutalás. De van néhány teendő a bankkártyánkkal kapcsolatban is!

4. Amit lehet, intézzünk el előre, online módon! Az esetleg elmaradt számlák gyors, nyaralás alatti elintézéséhez pedig már vannak okostelefonról működő alkalmazások is, mint az iCsekk.

5. Spóroljunk értékes időt azzal is, hogy megnézzük, mi az, ami ugyan nem tartozik a kötelező előkészületek közé – autópálya-matrica, reptéri transzfer, autóbérlés, jegyfoglalás, bérletkártyák előzetes feltöltése stb. –, de ha előre elintézzük, több időnk marad ott helyben a pihenésre!

Ezeket az okmányokat feltétlenül vidd magaddal, ha külföldre utazol!
Komoly büntetésre számíthatnak azok, aki külföldi utazásuk alkalmával nem rendelkeznek a legfontosabb dokumentumokkal. Ezért is fontos, hogy az utazás előtt gondoskodjunk a megfelelő úti okmányokról, utasbiztosításról, és tanácsos a magyar külképviseletek elérhetőségeiről is tájékozódni.


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!