Facebook hozzászólás
200

5+1 tipp – ha személyi kölcsönre lenne szükséged!

Sokszor hozhatja úgy az élet, hogy viszonylag rövid időn belül pénzre van szükségünk céljaink megvalósításához. Ezekben a helyzetekben jó választás lehet a bármilyen célra szabadon felhasználható személyi kölcsön. Íme néhány tipp, amelyet érdemes lehet megfontolni.

Bármikor előfordulhat olyan élethelyzet, amikor a rendelkezésünkre álló anyagi lehetőségeinket meghaladó kiadással kell szembenéznünk, legyen szó lakásfelújításról, bútor- vagy autóvásárlásról, esküvőről vagy éppen egy hirtelen szükségessé vált egészségügyi kezelésről. Ilyen helyzetekben jöhet jól a személyi kölcsön. Azonban a kölcsönigénylés előtt érdemes megvizsgálni a lehetőségeket – figyelmeztetnek a CIB szakemberei, akik  5+1 hasznos tippet gyűjtöttek össze.

Vigyázzunk, arra költsük a pénzt, amire felvettük! – Illusztráció: Életforma archív

1. Hitelfelvétel előtt tájékozódjunk!
Hasonlítsuk össze a bankok ajánlatait! Az összehasonlításhoz a legfontosabb segítség természetesen a THM- vagyis a teljes hiteldíj-mutató –, de emellett a bankoktól kapott általános tájékoztatót is érdemes tüzetesen átnézni, mert ezekből a hiteltermékekkel kapcsolatos leglényegesebb információkról tájékozódhatunk.  Megtudhatjuk például, hogy mennyi lesz a kölcsön visszafizetendő teljes összege, azaz, hogy ténylegesen mennyibe is kerül majd nekünk az adott hitel.

2. Készítsünk családi költségvetést!
Hitelfelvétel előtt érdemes átgondolni, hogy mekkora havi törlesztőrészletet tudunk kigazdálkodni egyéb kiadásaink mellett. Családi költségvetés készítésére ma már számos programot találhatunk az interneten, és létezik okostelefonokon elérhető verzió is, de akár egy kockásfüzet is megteszi! Írjuk össze az állandó bevételeinket – fizetés, nyugdíj stb. –, a kiadásainkat – rezsi, élelmiszer, a gyerekek különórái stb. –, és számoljuk ki, hogy ezeken felül mennyi pénz marad a háztartás kasszájában. Ebből gazdálkodhatunk ugyanis a kölcsönünk törlesztőrészleteinek fizetésekor.

3. Járjunk utána, mennyi lesz a törlesztőrészletünk!
A legtöbb bank honlapján elérhetők olyan kalkulátorok, amelyek a hitelösszeg és a futamidő megadása mellett megmutatják, mennyi lesz a havi törlesztőrészletünk, de számos banki ajánlatokat összehasonlító oldal is segítségünkre lesz a tájékozódásban.

Te mire használod a bankkártyádat?
Most megtudhatod, hogy „kártyázási” szokásaid hasonlítanak-e a többi bankkártya-használóéihoz. Egy friss felmérésből nem csak ezt ismerheted meg, a feltett kérdések nyomán akár el is gondolkodhatsz azon, hogy mindent tudsz-e a kártyádról vagy kártyáidról, amit érdemes.

4. Kérjük szakértő segítségét!
Az interneten számos információt találhatunk – akár a bankok saját oldalán, akár a pénzintézetek ajánlatait összehasonlító oldalakon nézelődünk –, de ha kérdésünk van, vegyük igénybe szakértő segítségét! Sokat segíthet, ha felkészült, biztos banki háttérrel rendelkező szakértőtől kapunk válaszokat kérdéseinkre, aki az apró betűs rész értelmezésében is segítségünkre lesz.

5. Gondoljuk végig, mire költjük a hitel összegét!
A személyi kölcsön számos esetben lehet jó választás – ilyen például a lakásfelújítás, illetve lakáskorszerűsítés, az autó- vagy motorvásárlás, a bútorok és műszaki cikkek megvétele, vagy például különböző családi események, egészségügyi célok vagy utazás finanszírozása. Fontos azonban, hogy ne tévesszük szem elől valódi céljainkat. A személyi kölcsön ugyanis szabad felhasználású, azaz arra költhetjük, amire csak akarjuk, ezért könnyen eshetünk abba a csapdába, hogy olyan dolgokat vásárolunk belőle, amelyekre nem feltétlenül van szükségünk.

+1. Nézzünk szét, milyen extraszolgáltatásokat nyújthat nekünk a bank!

Százezret költünk az egészségünkre évente
106 ezer forintot költünk átlagosan évente az egészségünkre – megelőzésre viszont csak a töredékét. A magyarok harmadát egy kisebb egészségügyi kiadás is váratlanul érintené, viszont akár kölcsönt is venne fel, hogy magánorvoshoz fordulhasson.


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!