Ez már nem álom: napelemes tetőcserép
Szolárcserepet fejlesztett ki a Terrán. Olyan speciális technikát találtak ki, amelyet a tetőcserepek felületébe tudnak integrálni úgy, hogy azok felhelyezése és megjelenése szinte megegyezik majd a hagyományos tetőcserepekkel. A forradalmian új tetőfedő jövőre kerülhet forgalomba – derült ki a cég sajtótájékoztatóján.
A negyedik ipari forradalom küszöbén állunk. Az elkövetkező években a tető már nem csupán az otthonunk és értékeink védelmére szolgál. A jövőben a tető aktív, környezetbarát, tiszta és biztonságos energiatermelő funkciót is be fog tölteni. A tető intelligens módon kapcsolatban áll majd az alatta élő emberekkel, alkalmazkodik az igényeikhez.
A Terrán továbbra is igazodik a technológiai haladáshoz, a külföldi és a hazai trendekhez, vásárlói elvárásokhoz. A vállalat, mint felelős tetőfedőanyag-gyártó, olyan új napenergiát hasznosító tetőcserépbe integrált napelemes technológián dolgozik, amivel a lakóházak megszokott védelmi funkcióin túlmutatva kiemelt hangsúlyt fektet a lakókörnyezetbe való harmonikus illeszkedésre és a környezetvédelemre is.
– Az építőiparnak hatalmas a környezetre gyakorolt hatása, ezt a múltban is és most is komolyan szem előtt tartva fejlesztjük új termékünket. Úgy gondolom, hogy az új Terrán know-how hatással lehet az iparág innovációs irányaira is. Ezt indokolhatja, hogy a közép-kelet-európai régióban az egyik legnagyobb tetőcserép gyártónak számítunk, több mint 50 millió cserepet állítunk elő évente – mondta Gódi Attila ügyvezető igazgató.
A hazai vállalat szakemberei a napelemes tesztrendszert 2017 tavasza óta, Bólyban monitorozzák. Az eredmények bíztatóak, azt mutatják, hogy az innováció a kívánt irányba halad. Mivel a fejlesztés folyamatos, fontos szerepet tölt be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Elektronikus Eszközök Tanszékének nemzetközileg elismert szakértő csapata, akik a mérnöki szaktudást, a laboratóriumi hátteret és a megfelelő mérési technológiát adják a fejlesztéshez.
Hozzászólás zárolva.