Tuti tippek, hogy tényleg emlékezetes legyen az utazás
Az utazás – akár a világ másik felére, akár csak az országhatárokon belül történik – mindig rengeteg új élménnyel kecsegtet. Persze csak akkor, ha nem bújunk el előlük! Van pár tippünk az izgalmas, de biztonságos utazáshoz!
Változtassunk!
Az utazás egyik fontos eleme, hogy kiszakadjunk a mindennapi környezetünkből. Ne csak a helyszín változzon hát, próbáljunk ki számunkra ismeretlen ételeket és programokat! Ki tudja, lehet, hogy új kedvencünk lesz.
Élvezzük az ízeket!
A gasztronómia az utazás fontos része. De nem kell ehhez minden este méregdrága étterembe menni. Válasszunk inkább olyat, ahol a helyiek vannak többségben, így nem csak autentikusabb ételekhez, de nagyobb élményekhez is juthatunk, általában jóval olcsóbban. Azokban a helyekben jobban bízhatunk, ahol sok a vendég. De ne hagyjuk ki a helyi piacokat sem! Sőt, akár igazi házi kosztot is kóstolhatunk, ha az EatWith vagy BookaLokal oldalakon a célváros egyik vendéglátójánál előre bejelentkezünk. A szakértők szerint ez lesz az egyik legfontosabb trend 2015-ben.
Gyalogoljunk!
Mondják, hogy az út a lényeg, nem a cél. Ezzel annyiban egyetértünk, hogy egy helyet igazán felfedezni akkor tudunk, ha nemcsak az útikönyvben szereplő látványosságokat nézzük meg, hanem azt is, ami köztük van. Alapvetően elég egy jó térkép, és már indulhatunk is, de ha ez túl merésznek tűnik, akkor is preferáljuk a gyalogos, vezetett túrákat, megéri a fáradság.
Figyeljünk a biztonságra!
Állítólag a legtöbb lopás a megérkezés utáni 24 órában történik a turistákkal, amikor még nem ismerik a helyi viszonyokat. Fontos, hogy csak a szükséges mennyiségű készpénzt tartsuk magunknál, a többi, az útlevéllel együtt jobb helyen van a hotel széfjében – az iratból alapvetően elég, ha egy másolat van nálunk. Ha nem luxushotelben szálltunk meg, ahol elvárás az elegáns öltözet, inkább mellőzzük a drága ékszert vagy túl feltűnő ruhát.
Gondoskodjunk biztosításról!
A legveszélytelenebbnek tűnő luxusúton is előfordulhat legalább egy fájó fog, ami jelentős anyagi teher is lehet. Sok bankkártya díja már tartalmaz utasbiztosítást is, de ne felejtsünk el utánanézni, a miénk ilyen-e! Ha nem, a pár ezer forintos plusz biztosítás megkötése biztosan megéri.
Hozzászólás zárolva.