Facebook hozzászólás
429

Így vernek át téged is az online társkeresők!

A kapcsolatok ötöde már online társkeresőkön születik. Van, aki itt találja meg élete párját, sokan viszont csalók és bűnözők áldozatává válnak. Időt, rengeteg pénzt és akár önmagunkat is elveszíthetjük, ha nem vagyunk elég óvatosak. Már az FBI is nekünk nyomoz!

Az elmúlt öt évben 230 ezer embert szedtek rá bűnözők az online társkereső oldalakon. A hivatalosan bejelentett esetek száma mindössze töredéke a valós eseteknek. Tavaly Nagy-Britanniában 1200 ilyen ügyben indított nyomozást a rendőrség, de szakértők szerint a valós szám ennek több tízszerese.

Kép: pua.hu

A bűnözők hamis képekkel és adatokkal jelentkeznek be ezekre az oldalakra azzal a céllal, hogy pénzt csaljanak ki áldozataikból – állítja egy brit kutatás. Olyannyira súlyossá vált a „szédítő” helyzet, hogy már az FBI is felfigyelt rá, és közleményben figyelmeztetett a társkeresés kockázataira. Szerintük a legnagyobb veszélyben a negyven év feletti elvált vagy özvegy nők vannak.

A csalók utáni nyomozást nehezíti, hogy a sikertelenül ismerkedő nők sokszor el sem hiszik, hogy szerelmük becsapta és kirabolta őket, vagy szégyenükben gyakran depresszióba esnek, és öngyilkosságot fontolgatnak. Arról, hogy miként jártak pórul, csak kevesen mernek beszélni.

A csalók – akik gyakran előre kiválasztják áldozatukat, és annak adatai alapján készítik el saját profiljukat, szinte válaszként leendő áldozatuk elképzeléseire – két módszert alkalmaznak. Az egyik, amikor hosszas levelezés, csajozós dumák és kisebb ajándékok után egy tragédiára hivatkozva kérnek pénzt az áldozatuktól. A másik, hogy valamelyik közösségi oldalra és intim részletekre terelik a beszélgetést, majd annak nyilvánossá tételével fenyegetőzve pénz követelnek.

Hol van a legtöbb esély egy nyári flörtre?
A sztereotípiával ellentétben a legtöbb egyedülálló nem a strandon vagy a szórakozóhelyeken, hanem a természetben tölti a nyaralását, és itt is ismerkedik a legszívesebben.

A szakértői becslések szerint évente 65 millió dollárt, azaz mintegy 15 milliárd forintot csalnak ki az áldozatoktól az online társkereső oldalakon. A csalás mértékét mutatja, hogy ma már az Egyesült Államokban minden tizedik társkereső profil pénzszerzési célokat szolgál. A kicsalt pénzt a legtöbb esetben nagyon nehéz visszaszerezni.

Nem sokat teszünk azért, hogy társat találjunk

Ahogy digitális életterünket egyre inkább belakjuk, kuszálódik kapcsolati hálónk. Már szinte minden korosztálynak saját randioldala van, mégis egy teljes budapestnyi szingli él Magyarországon.

Természetesen a társkereső oldalakon nemcsak a bűnözők vannak jelen, de az óvatosság sosem árt – mondják a szakemberek, akik szerint a probléma megoldásához széles társadalmi összefogásra lenne szükség. Vajon nálunk mi a helyzet?

Forrás: pua.hu



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!