Fontosabb az alakod, mint egy nem kívánt terhesség?
Gondoltad volna, hogy a 18-29 éves magyar nők majd 40 százaléka rendszeresen megszakításos közösüléssel védekezik? Pedig Magyarországon 100 élve születésre még mindig 40 abortusz jut, a tinédzserterhességek közül pedig minden második végződik így!
A felmérésekből az is kiderül, hogy a fogamzásgátló módszer kiválasztásánál a korosztály legfontosabb szempontja a partnernek való megfelelés: szinte jobban tartanak a hormonok okozta elhízástól és bőrhibáktól, mint a nem kívánt terhességtől. A tudatlanság és az adatok elképesztőek!
Szeptember 26.: A FOGAMZÁSGÁTLÁS VILÁGNAPJA
A fogamzásgátlás forradalma
A fogamzásgátlás célja a nem kívánt terhesség megelőzése. A nők ma már igen széles körben alkalmaznak szájon át bevehető fogamzásgátló tablettákat, illetve méhen belüli eszközöket. Ezeken kívül természetesen még más eljárások – például mechanikus és természetes módszerek – is közismertek, amelyek használatát elsősorban a megbízhatóság befolyásolja, természetesen a kényelmi és anyagi szempontokon kívül.
A hormonális fogamzásgátlás története 1955-ig vezethető vissza, amikor is a „tabletták atyja”, Pincus igazolta hatékonyságukat. Hazánk e téren erős lemaradást mutatott, ugyanis – bár már 1956-ban liberalizálták a művi terhesség-megszakítást -, csupán 1968-ban vezették be a fogamzásgátló tablettákat.
Ez a két esemény pedig szoros összefüggésben állt egymással, hiszen az abortusz korlátlan engedélyezése a beavatkozások számának radikális megnövekedéséhez vezetett. A liberalizálás utáni évben például az abortuszok száma meghaladta a szülésekét. Ez a helyzet vált annyira tarthatatlanná a hatvanas évek második felére, hogy nem lehetett tovább halogatni a fogamzásgátló tabletták magyarországi bevezetését.
1968-ban hozták forgalomba először az Infecundint, amelyet a Bisecurin követett. Nem sokkal később azonban nyilvánvalóvá vált, hogy a magas hormontartalmú készítmények használata, ritkán ugyan, de súlyos egészségügyi veszélyekkel járhat. Azóta sok víz lefolyt a Dunán, és sok minden megváltozott, robbanásszerűen fejlődött az orvostudomány is.
Fontos a kivizsgálás
Szexuális életük megkezdése előtt a fiatal lányoknak rendkívül fontos az édesanyjuk támogatása. Ma már egyes nőgyógyászati rendelőkben arra is van lehetőség, hogy anya és lánya egyszerre vegyenek részt egy tanácsadáson, illetve a lány magán a kivizsgáláson. Ekkor dőlhet el ugyanis, hogy milyen típusú fogamzásgátlási módszer lesz számára a legmegfelelőbb és legkényelmesebb, mi jár a legkevesebb mellékhatással.
A vizsgálaton elhangzó információk nem csak a döntés szabadságát adhatják meg a fiataloknak, de olyan hasznos tanácsok, szükség esetén megnyugtató szavak is elhangozhatnak, amelyek az édesanya aggodalmait is eloszlathatják.
A cél mindenképpen az, hogy azok a fogamzóképes nők, akik felelősen szeretnének dönteni a szexuális életükről és annak következményeiről, minél több információval rendelkezzenek, és elkerülhessék a nem kívánt terhességeket, fertőzéseket – írja a babanet.
A fogamzásgátlás közelgő világnapja alkalmából egy alternatív nőgyógyászati fogadóóra keretében szakértők vitatják meg a legextrémebb tévhiteket és a leggyakrabban felmerülő kérdéseket. Az eseményen a magyar nők védekezési szokásait feltérképező kutatás eredményeit is ismertetetik az MSD Pharma Hungary Kft. és a Szülészeti-Nőgyógyászati Prevenciós Tudományos Társaság (SZNPTT) rendezvényén 2015. szeptember 15-én 10.30-kor a Garibaldi Bisztróban, (V., Garibaldi u. 4.)
Kérdéseidet anonim módon is felteheted az alábbi linken keresztül: http://bit.ly/1hW5vgh !!!
Tudtad, hogy sokan tartanak a nemi úton terjedő fertőzésektől, de nem eléggé? Ebből ez is kiderül!
Hozzászólás zárolva.