Facebook hozzászólás
259

A pálinka a mi igazi szenvedélyünk

Évszázados hagyománya van hazánkban a pálinkafogyasztásnak, és a tradíciók mellett az aromás ital manapság divatossá is válik. A modern, tiszta, illatos párlatoknak helyük van egy baráti beszélgetésen éppúgy, mint bármilyen elegáns vacsoraasztalnál.

A hungarikumot védő szigorú törvényi előírás értelmében a pálinka elnevezés csak százszázalékos gyümölcspárlatokra alkalmazható, melyek nem tartalmaznak finomszeszt és aromát, és alkoholfokuk legalább 37,5 százalék. Az e feltételeknek való megfelelés azonban kevés a pálinka név kiérdemléséhez, mert egy uniós jogszabály előírja, hogy e név használatára csak Magyarország és négy osztrák tartomány jogosult a világon.

Az ital milyenségét az országon belül is meghatározza, hogy melyik tájegységhez köthető. A Zempléni-hegység nyugati peremén elhelyezkedő Boldogkőváralja és térsége az eredetvédett gönci barack termőhelye. Az ebből készült pálinka gyümölcsös, friss íze adta az ötletet két fiatal házaspárnak, hogy pálinkakészítésbe fogjanak. A Bestillo alapítói közül hárman a festői szépségű településről származnak, így a pálinkakészítés szeretete mellett az indulástól céljuk volt szülőföldjük támogatása is.

 Modern minőség

A Bestillo 2006-ban jelent meg saját portékájával a piacon, fő termékként természetesen gönci barackpálinkával, de számos más gyümölcs – piros vilmoskörte, szilva, cigánymeggy, fekete ribizli, birs, szeder, málna, kökény – színesíti a palettát. A párlatok 40 fokos alkoholtartalma segíti az ízek és illatok kiteljesedését úgy, hogy közben nem veszi el az ital jellegzetes erejét. A legmodernebb technológiával, úgynevezett egyutas lepárlással minden főzéskor egyenletes minőségű ital készül. Bár az, hogy mennyire lesz jó, legnagyobb részben már a főzés előtt eldől. A pálinka lelkét ugyanis a kiváló alapanyag adja. Igazán jó párlat csak gondosan válogatott, tisztított, éppen megfelelően érett gyümölcsből készülhet. A kiváló minőségű ital létrehozásához az is elengedhetetlen, hogy csak az igazi pálinkát, az úgynevezett középpárlatot használják fel. A szúrós szagú előpárlat és a fáradt utópárlat elkülönítése nagy szakértelmet igényel. Mivel ezekből kis mennyiség is elronthatja a palackba kerülő ital ízét, a Bestillo szakemberei úgy gondolják, inkább néhány csepp kiváló nedű menjen veszendőbe, mintsem romoljon a pálinka minősége. Nívós pálinkához tehát sok minden kell – egyetlen, három és fél decis palackhoz például fajtától függően három vagy akár hat kilogramm gyümölcs – aminek bizony ára is van.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

GASZTRO

GASZTRO

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!