Gyere, és imádkozz velünk egy nemes ügyért!
A Budapest Klub és a László Alapítvány felhívást intéz a Föld különböző pontjain élő felelős perspektívákban gondolkodó, illetve spirituálisan elhivatott emberekhez; hogy együtt meditáljunk vagy imádkozzunk a kollektív tudatosság erejével, a mi erőszak- és háború tépte, ökológiailag fenyegetett és létének lassan kritikus határáig veszélyeztetett bolygónk gyógyulásáért az Első Globális Békemeditáció keretében, 2007. május 20-án.
Az ELSŐ GLOBÁLIS BÉKEMEDITÁCIÓ olyan világkörű rendezvény, amely több tízezer ember részvételével zajlik, akik együtt – lényegileg egyidőben – meditálnak vagy imádkoznak a békéért, az egymás iránti jóakaratért, és a természettel való harmónia visszaállításáért. A megfigyelések szerint az ilyen közös és pozitív célú összehangolódás – a konkrét résztvevőkön kívül is – hatást gyakorol az általános emberi gondolkodásra és viselkedésre, amit a kollektív tudatosság szintjének időleges emelkedése magyarázhat.
Az esemény menet a következő:
Megnyitó beszédek, zene, ének és táncbemutatókat követően a főbb vallások képviselőinek vezetésével a résztvevők a békére és a harmóniára fókuszálnak, beleértve az egymás- és a nemzetek közötti viszonyokat, valamint az emberek harmonikusabb kapcsolatát a Földdel.
Egy 15-30 perces intenzív meditáció illetve ima során a spirituális vezetőkkel, háromszoros ismétlése hangzik el a következő kérelemnek: „LEGYEN BÉKE A FÖLDÖN!”
Végül az 5 perces záró ceremónia keretében a résztvevők elcsendesedve megfogják egymás kezét, ezzel szimbolikusan egy kört alkotva a Föld körül.
A békemeditáció központi helyszínei:
– Fuji hegy: Japán, – Ausztrália, -Egység Temploma: India,-Auroville: India, – Izrael, – Margitsziget: Budapest, -Damanhur Szövetség: Olaszország, -Maasgebouw St., Rotterdam, Hollandia, – Hawaii, USA, -Samoa
A Magyarországi helyszínen, az európai időponthoz csatlakozva, május 20-án vasárnap 12 órakor kezdődik, a program.
A magyarországi esemény helyszíne:
A magyarországi Békemeditáció Budapest a Margitszigeten kerül megrendezésre.
Az esemény várható hatásai:
Ilyen jellegű, hatalmas távolságokat, vallásokat, kultúrákat átfogó esemény Kelet és Nyugat között még nem volt.
A közös pozitív gondolatiság hatása a nagyobb embercsoportok viselkedését is befolyásolhatja, amit bemutatni mindenhol tanulságos lehet, ez pedig kiemelt érdeklődésre tarthat számot nem csak a résztvevő emberek között, de más vallásos, spirituális közösségekben, az előretekintő civil csoportokban és a médiában is. Mindez alapvetően meghatározó hír lehet a jövőre nézve, mert megmutatja, hogy gondolkodásunk és tudatunk állapota befolyással bír nemcsak ránk, de a körülöttünk élőkre is.
Hozzászólás zárolva.