A Sándor-palotában
2006. február 9-én Sólyom László köztársasági elnök fogadást adott a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesület részére a Sándor-palotában, melynek keretén belül bejelentette, hogy a korábbi magyar köztársasági elnökökhöz – Dr. Göncz Árpádhoz és Dr. Mádl Ferenchez – hasonlóan elvállalta a Gyermekmentő Szolgálat védnökségét.
A rendezvényen részt vett Ferdinand Mayrhofer-Grünbühel, az Osztrák Köztársaság rendkívüli és meghatalmazott magyarországi nagykövete is, aki az esemény keretén belül bejelentette, hogy Heinz Fischer, Ausztria köztársasági elnöke is elfogadta a Gyermekmentő Szolgálat felkérését a védnökségre.
Thomas Klestil sajnálatos halála után Heinz Fischer, a jelenlegi osztrák köztársasági elnök azzal, hogy elfogadta a Gyermekmentő Szolgálat védnökségét, folytatja elődje munkásságát.
Mindezentúl az esemény keretén belül Ursula Seiler-Albring, német nagykövetasszony is bejelentette, hogy Roman Herzog, korábbi német államfő után, Horst Köhler jelenlegi német államfő is elfogadta az NGYSZ felkérését a védnökségre.
Immár hagyománynak is tekinthető, hogy a mindenkori magyar-, osztrák- és német államfő is tagja a Gyermekmentő Szolgálat védnökeinek.
A fogadáson részt vettek a Gyermekmentő Szolgálat védnökei, elnökei, legfőbb szponzorai, illetve fontos közéleti személyek, sportemberek és művészek.
A Gyermekmentő Szolgálat elnöksége örömmel tájékoztatta a jelenlévőket, hogy az év eleji ülésén a támogatási programok keretén belül 60.555.783,- Forint szétosztását fogadta el a 2006. január vége és május vége közötti időszakra beteg és rászoruló gyermekek részére..
A következő elnökségi döntés 2006. május végén esedékes, ahol a fentiekkel hasonló nagyságrendű támogatást kíván odaítélni hátrányos helyzetű gyerekeknek.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesület 1990 májusában alakult a hannoveri, hasonló nevű szervezet mintájára. A Szolgálat kiemelten közhasznú szervezet, célja a fizikailag és értelmileg sérült, az árva és más rászoruló gyermekek felkarolása, életkörülményeik javítása. A Szolgálat önkéntes alapon működik, vallásra, politikára és nemzetiségi hovatartozásra való tekintet nélkül.
Hozzászólás zárolva.