Kiállításra Meghívó
A st.art galéria Táblakép sorozatának következő kiállítása 2005. április 25 – május 26.-ig látható -Pálfi Balázs fiatal festőművész munkáiból
st.art galéria
T á b l a k é p
2005. április 25 – május 26.
Pálfi Balázs
Táblakép sorozatunk következő kiállítása április 25-én nyílik Pálfi Balázs munkáiból.
A Wagner és Mozart operák hatására született munkákról Knaust Dániel, a Dani Philharmony koncertmestere és Mohos Péterpál kérdezi a fiatal festőt. A beszélgetés után a két ifjú muzsikus rövid közös játéka remélhetőleg tovább erősíti az este élményeit.
Megnyitó a Vármegye u. 7-be 2005. április 25-én 6 óra
„Munkámban egyedül saját személyes látványélményeim a meghatározóak, legfőképpen azért, mert csak ezek vászonra történő átültetése érdekel, és mert szinte egyáltalán nincs semmiféle vizuális képzelőerőm. Nem hinném, hogy ez hátrány, a környezetem olyan gazdag élményanyagot nyújt számomra, hogy – jó esetben – mással nem is kell foglalkoznom, csak a festéssel.” (Pálfi Balázs)
A hazai és nemzetközi képzőművészeti élet tendenciáit vizsgálva megerősödni látszik az a szemlélet, mely levetkőzi magáról a különböző új képalkotó technikákat. Visszatér a mesterségbeli tudást szem előtt tartó festészethez, táblaképhez. A már sokszor a festészet végkimerülését jósoló nézetekkel ellentétben a táblakép főnixmadárként feltámadva újra és újra vitákat generál. A teoretikusok, művészettörténészek diskurzusa az egyre hangsúlyosabban megjelenő újabb figurativitásról igazolni látszik galériánk kiállítás-sorozatainak elemző koncepcióját. Ez a festészet korunk társadalmi és kulturális életének változásaira reflektálva tükröt tart elénk. A témafelvetés – csendélet, tájkép, stb. vagy akár a retro térnyerése – mellett már maga az a tény is, hogy nem tudunk lemondani a festészetről, érzékeny lakmuszként jeleníti meg a művészeti és társadalmi változásokat. Új kiállítás-sorozatunk a megelőzőekhez illeszkedve ezekre a változásokra, tendenciákra, az egymásra épülő életművekre kívánja irányítani a figyelmet.
Tárlataink a geometrikus szemlélet és a festészet kapcsolatával/egymásra hatásával indulva a hagyományos festészet különböző irányain keresztül eljutnak a lineáris perspektíva (táblakép) kritikájához, újraértelmezéséhez, ahol a geometria átlépi a festészet határait, és az építészet területére kalauzol minket. Az, hogy ez hogyan történik, arra az egyes kiállítások megadják a választ, a miértre pedig remélhetőleg a megnyitókon a művésszel folytatott beszélgetésből derül fény.
Hozzászólás zárolva.