Harcművészetek világkupája lesz a hétvégén a Körcsarnokban
A magyar kungfu sportág és a szakszövetség szervez egy különleges versenyt, az első világkupát Magyarországon. Nagyon hosszú ideig készültünk erre a hétvégére, hiszen világbajnokság már volt nálunk, világkupa még sohasem!
A rendezvényről Kovács László sifu mesélt.
Miben különbözik ez a tavalyi gálától?
A tavalyi gálán a kungfu egyik stílusának volt a húszéves évfordulója, azt ünnepeltük, emléket állítva a mestereknek. Most az egész magyar szakszövetség ünnepel két napban.
A hétvégén a világ különböző országaiban dolgozó mesterek, edzők, tanítványok jönnek hozzánk versenyezni és bemutatót tartani.
Milyen csemegét kap az egyszeri látogató?
Különlegességét tekintve 6-án, szombaton egy olyan gálaműsort rendezünk, amit ebben a műfajban Magyarországon még nem szervezett senki. Érdekes keveréke lesz a kínai és a magyar harcművészeteknek és a hagyományoknak.
Milyen csapatok versenyeznek majd egymással?
25 országból várunk indulókat, utoljára például egy kuvaiti csapat nevezett, ha jól tudom öt fővel, de Hong Kong-i nagymesterek is jönnek, nemcsak nézőnek!
A világkupa szombat reggel 9 órakor kezdődik, a gála pedig este 19 órakor.
És mi lesz közben, milyen versenyeket láthatunk?
A kungfu szabályrendszerébe tartozó különböző osztályok mérkőznek meg egymással.
Lesz küzdelmi kategória (full-contact, light-contact résszel), formagyakorlat kategória (fegyveres és pusztakezes formagyakorlatokkal), és egy speciális csoport, a „lökő-kéz” kategória.
Ez utóbbit nem értettem…
A „lökő-kéz” egy Kínában használatos küzdelmi rendszer, a „belső stílusok” csoportjába tartozik. Lényege szerint két küzdő fél áll egymással szemben, csak a kezük érhet össze, és anélkül, hogy ütnének vagy rúgnának, megpróbálják egymást, az ellenfelet a földre vinni, de van még egy szabály: lépni sem szabad. Érdekes és különleges része ez a küzdősportnak…
Mi marad vasárnapra?
A döntők és a küzdelmi kategóriák nagy része.
Mennyire építetek a látványra?
Ismered a gondolataimat, valóban azt hisszük, hogy nemcsak a magas színvonalat kell megteremteni, hanem azokat a technikai elemeket is hozzá kell adni, amelyektől mindez különleges látvánnyá válik. Ez főleg a gálaműsorra koncentrálódik, nem viszi el a két napot és a szakmai oldalt, nem váltjuk show-műsorrá a hétvégét!
Hozzászólás zárolva.