Facebook hozzászólás
91

A Gyűrűk ura a filmvásznon

Miközben a mozi magyar szerelmesei Harry Potter kalandjaival ismerkedhetnek meg a filmvásznon, Nagy-Britanniában egy újabb, a mágikus erőről, varázslókról és törpékről szóló film ejt bűvöletbe kicsiket és nagyokat.
J.R.R Tolkien angol író Lord of the Rings (A gyűrűk ura) trilógiájából készült film első részének világpremierjét hétfőn este tartották Londonban, és a kritikusok egytől-egyig a legnagyobb elismeréssel szólnak a minden idők legdrágább és legnagyobb stábú filmjéről.

Az 1950-es években írt több mint ezer oldalas regény a jó és a rossz harcát mutatja be Tolkien képzeletbeli Közép Föld (Middle Earth) birodalmában a kelta, az északi és a germán mitológia és legendavilág elemeit ötvözve.
Tolkien trilógiáját nemzedéke sora falta, és bár az utóbbi húsz évben a mű háttérbe szorult, megfilmesítését páratlan figyelem kíséri. A Nyugat-Európában december 19-től mozikba kerülő filmre több mint kétmillió jegy kelt el elővételben Nagy-Britanniában, Dániában és Svédországban.
A film új-zélandi rendezője, Peter Jackson nem sajnált sem pénzt, sem embert, sem technikát, hogy filmvászonra vigye a sokak által megfilmesíthetetlennek tartott regényt, különösen annak fényében, hogy az 1978-ban készült rajfilm-adaptáció csúnyán megbukott. Nagy segítségére volt a regény filmjogát birtokló Saul Zaentz – olyan filmsikerek atjya, mint a Száll a kakukk fészkére, Az angol beteg -, aki még 1977-ben vásárolta meg a filmesítés jogát.
A több mint 2400 fős stábbal forgatott filmet Új-Zéland vadregényes tájain vették fel 15 hónapon át a legnagyobb gonddal, a különleges hatásokat az AOL Warner Brothers hollywoodi stúdióiban rögzítették. Jackson olyan neves színészeket szerződtetett, mint Cate Blanchett, Liv Tyler, Sir Ian McKellen, Christopher Lee, Sean Bean. A gyermek főszerepben, Frodo Baggins alakjában Elijah Wood látható.
A hétfő este bemutatásra került első rész a Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, közel háromórásra sikeredett. A trilógia második és harmadik része is szalagon van, jövő karácsonykor illetve 2003-ban kerül majd a mozikba. Jackson nagy gonddal ügyelt arra, hogy a legapróbb részletekig megtartsa az eredeti történet fonalát, és hogy az amerikai színészek is a brit kiejtést használják.
A kritikusok egyöntetű véleménye, hogy a film még a minden idők kasszasikerét minap megdöntő Harry Potternél is kiválóbbra sikeredett – persze a közönség még csak ezután mondja ki verdiktjét.
Forrás: MTI



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!