Facebook hozzászólás
112

Hogyan ússzuk meg a herpeszt nyáron?

Minden, ami gyengíti az immunrendszert, a herpesz érzékenyek esküdt ellensége – így sajnos a nyár főszereplője, a nap is. Lássuk, hogy védekezhetünk az ultraviola sugarak okozta égő dudor ellen, és mit tegyünk, ha már késő!

Aki gyakran szenved ajak herpesztől, az tudja, hogy elég egy nap a napon, és az idegesítő kór máris felüti fejét a szánkon.

„Ez azért történik, mert az ultraviola sugarak csökkentik az immunrendszer ellenálló képességét” – magyarázza Elisabetta Sorbellini, milánói dermatológus.

„A vírus (ami, ha egyszer bekerül a szervezetbe, akkor örökre ott is marad az idegdúcok szintjén) hasznot húz abból, ha időről-időre kiújul a testben. ”

Tehát ez azt jelenti, hogy herpesz érzékenyeknek tilos a napon hentergőzés?

-Nem kell megijedni, ha nem hanyagoljuk el hajlamosságunkat erre a kellemetlen betegségre, akkor ugyanúgy élvezhetjük a nyári örömöket, mint „egészséges” társaink. Az alapvető óvintézkedések egyike, hogy a veszélyeztetett területet óvjuk erős védőfaktoros krémmel, és a készítményt ne felejtsük felvinni az ajkakra a megmártózások után és izzadás esetén se.

Ha elkezdjük érezni a herpesz jelentkezését jelző kellemetlen bizsergést, akkor nagyon fontos, hogy azonnal vigyük fel az ajkunkra a vírus elleni kenőcsöt (ami lehet acyclovir, pencyclovir vagy talavir), és ezt ismételjük meg naponta minimum ötször. Minél hamarabb kezdjük el használni, annál nagyobb az esélye, hogy a duzzanat nem olt gigászi méreteket.

Ha már kialakult a szánkon a fájdalmas seb, akkor vigyázzunk, hogy ne tegyük ki napsütésnek! Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem mehetünk napra, elég csupán egy ragtapasszal lefedni a szóban forgó területet. Pancsolás után rögtön öblítsük le a sebet, mivel az uszodák vize gyakran nem elég tiszta, a sós víz pedig irritálja az érzékeny pontot. A minél hamarabbi gyógyulás érdekében a rúzs használatát is kerüljük!

Ha „újdonsült barátunkat” nem akarjuk átragasztani másokra, akkor, amíg el nem tűnik a seb, sajátítsuk ki törülközőnket, mivel a sebes résszel érintkező anyag másokat is megfertőzhet. A legbiztonságosabb, ha a szánkat ez idő alatt mindig zsebkendővel töröljük meg.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!