Veszélyes a fogfehérítés?
Az üdítők színező anyagai a legagresszívabbak a fogzománccal szemben! És mivel a legtöbb üdítő italban színező anyag található, a legjobb megoldás fogaink fehérségének megőrzéséhez, ha csupán sima ásványvizet fogyasztunk.
Kevesen vannak azonban azok, akik ezt a szabályt be tudják tartani. Néha még én is megkívánom a colát vagy a jeges teát. A legnagyobb veszélyben azonban azok vannak kitéve, akik szénsav vagy dohány függők. De a mai világban erre is van megoldás. Ha van elég pénzed, rikító fogakat is csináltathatsz magadnak.
2001 óta megháromszorozódtak a fogfehérítések. Valószínűleg a sok dohányzás és az üdítőzés váltotta ki az igényét, és a fehérítés divattá vált. Az utóbbi időben azonban kételyek merültek fel a kezeléssel kapcsolatban.
Az eljárás során hidrogénperoxidot, avagy hozzá hasonló oxidáló anyagot visznek fel a fog felületére. Ez azonban gyakran irritációt okoz, és az eljárás során rákkeltő szabadgyökképződés is megindulhat.
Elterjedt a fogakra felvitt fehérítő gél használata is, mellyel kékes ívfénnyel stimulálva hatékony fogfehérítés érhető el. Alkalmazása gyors és széles körben elterjedt.
A lézeres fogfehérítést is választhatunk, ám ára jóval magasabb az előző módszernél, viszont a teljes kezelés csak 1 órát vesz igénybe, és teljesen fájdalommentes.
A fogfehérítési eljárások csúcsát a Britesmile eljárás jelenti, mely szintén egy óra alatt elvégezhető. Egy speciális világítótest az egész fogsort egyenletes fénynek teszik ki, így aktiválva a fehérítő anyagot, amely akár 9 árnyalatot is fehérít a fogakon. Az eljárás nagyon költséges.
Bármelyiket eljárást választjuk kockázatnak tesszük ki magunkat.
Érdemes tehát a fogak természetes fehérségét megőrizni!
És hanyagoljuk a szénsavas üdítőket, a jeges teákat, és minél hamarabb szokjunk le a dohányzásról.
Hozzászólás zárolva.