Facebook hozzászólás
73

Öröklődő függőségek!

Manapság egy családban egyre megszokottabb az esti sörözés, vagy borozás. Az alkohol mellől pedig nem hiányozhat a dohány.

A két legrosszabb párosítás, ugyanis a cigaretta erősíti az alkoholt, és hamarabb érezzük kellemes mellékhatását. Egy pohár persze nem azt jelenti, hogy valaki máris alkoholista, azonban egy genetikailag bekódolt egyénnél rendkívül veszélyes még az egy pohár is, mert könnyen átcsaphat kettőbe, háromba, vagy sokkal többe.  

  

Tudományos bizonyítékok jelzik, hogy bizonyos embereknél magasabb a függőség kockázata. Ezek az emberek szüleiktől örökölték a függőségi hajlamot. Azonban a szociális kényszer és más külső tényezők, mint például a stressz, szegénység, vagy egyéb betegségek is jelentős szerepet játszhatnak. A társak felől érkező nyomás, érzelmi bajok és alacsony önbecsülés alkoholfogyasztáshoz vezethetnek.

Sokan nem veszik komolyan az öröklődött függőségi hajlamot, fogyasztják az alkoholt, folyamatosan füstölnek. Ezek az emberek eleinte meg vannak győződve arról, hogy bármikor le tudják rakni a cigarettát, nem függnek tőle. Azonban idővel kiderül gyengeségük, és akkor már sokkal nehezebb lesz a leszokás.

A függőségi hajlam tehát öröklődik, ezért ha valaki tisztában van azzal, hogy családjában megtalálható ez a betegség, nem ajánlatos hosszabb távon alkoholt fogyasztani, vagy dohányozni. Egy kisebb stressz esetén hajlamosak vagyunk pohárhoz nyúlni és rágyújtani, de aki tudja magáról, hogy milyen géneket örökölt, inkább soha ne folyamodjon ilyenhez, mert beláthatatlan következményei lehetnek.

A lapunkban megjelent egészségügyi cikkek tájékoztató jellegűek, azok nem helyettesítik a szakorvossal való konzultációt.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!