Miért nedves állandóan a bugyi?
A nők gyakori megbetegedése a „petefészek-gyulladás”. Valójában nagyon ritkán fordul elő önállóan, mert a petefészek és a hozzá vezető petevezeték gyulladása együttesen szokott jelentkezni, ezért a nőgyógyászok ezt együttesen nevezik petefészek-gyulladásnak.
Nagyon sok nő életét megkeseríti a petefészek-gyulladás, mely erős, kellemetlen alhasi fájdalmakkal jár, és rendellenes hüvelyi folyással. Leggyakrabban egy melegvizű tömegfürdőben összeszedett fertőzés, vagy a hideg kövön való üldögélés, felfázás eredményeként jön létre.
Tünetei közé tartozik a gyengeség, a hányinger, a láz, az emelkedett fehérvérsejtszám, és az alhasi nyomásérzékenység a petefészek táján.
Figyeljünk a tünetekre! Azért veszélyes a petefészek-gyulladás, mert számos betegség okozhat hasonló tüneteket, mint például a felfázás, ezért sokan nem veszik komolyan, és nem mennek el kivizsgálásra.
A fel nem ismert vagy nem megfelelően kezelt petevezeték- és petefészek-gyulladás krónikussá is válhat, a petevezeték elzáródik, illetve petefészektályog is kialakulhat.
A petevezeték- és petefészek-gyulladás gyanúja esetén differenciáldiagnosztika vizsgálatra, hüvelyi ultrahangvizsgálatra, illetve a vér- és vizeletanalízisre van szükség
Antibiotikumos kezeléssel gyorsan gyógyítható a betegség. Az orvosok általában a kúra mellé fájdalomcsillapítót, görcsoldó gyógyszereket, és lázcsillapítókat is javasolnak, melyek elősegítik a gyógyulást.
De léteznek különböző alternatív gyógymódok is a petefészek-gyulladás kezelésére. Akupunktúrával és meleg vizes alhasi pakolással is tökéletesen lehet csillapítani a fájdalmat. Sokan a fürdőkúrákra, a meleg vizes borogatásokra, a rendszeres tornára, és a reflexológiára esküsznek. A gyógyulást nagymértékben elősegítheti a hüvelyi irrigálás és beöntés. Gyulladáscsökkentőként pedig sokan alkalmazzák a grépfrútmag cseppeket, a propoliszt és az ezüst-kolloidot.
Hozzászólás zárolva.