Facebook hozzászólás
61

„A napfény segítségével gyógyultam meg!”

A fény gyógyító hatása évezredek óta ismert az emberiség előtt, a napsugarak jótékony hatással voltak elődeink egészségére. Ez ma már nincs így: ma sokkal kevesebbet vagyunk a szabadban, mint száz évvel ezelőtt, és a napfényből is sokkal több káros sugárzás jut el hozzánk. Ezért a fény gyógyító energiáját máshogy kell felhasználnunk.

A fénynélküliség ugyanis rendkívül rossz hatással van a szervezetünkre: ilyenkor sokkal több a depressziós ember, a búskomorság miatt romlik koncentrációs képességünk, fizikai teljesítőképességünk, gyengül immunrendszerünk, és jelentősen megnő az infarktusok száma is az év sötét időszakaiban.

Ezért minél több fénnyel kell „ellátnunk” magunkat, a fénygyógyászat ugyanis a szervezet öngyógyító potenciálját aktivizálja, megerősíti az immunrendszert, tágítja az ereket, csillapítja a fájdalmat, erősíti az idegrendszert, javítja a porcképződést. Többek között, talán nem is tudnánk felsorolni a fény összes jótékony hatását.

Napjainkban az orvostudomány többféle fénykezelést használ: kék fényt alkalmaznak például a sárgaságban szenvedő koraszülött babáknál, amely eltávolítja a csecsemő szervezetéből a bilirubint, amelyet a túlságosan fejletlen máj még nem tud kezelni.

Az ultraviolafényt bőrproblémák kezelésére használják, például a pikkelysömör vagy az aknék ellen hatásos fegyver. A pattanásokkal küzdők tudják, hogy nyáron sokkal szebb a bőrük, a napfény ugyanis baktériumölő és hámlasztó hatású. Természetesen csínján kell vele bánni, de a szakemberek megfelelő mennyiségben vetik be, ellenkező esetben ugyanis a bőr az túlzott UV-sugárzás ellen fokozott faggyútermeléssel fog védekezni.

A kedélybetegségeket is teljes spektrumú fénnyel gyógyítják, a télhez kötődődő depressziót ugyanis a melatonin, vagyis a tobozmirigy által termelt hormon magas szintje okozza. A téli hónapokban, amikor minimális a napsütéses órák száma, akkor túl sok termelődik ebből, ez okozza a letargiát. A szakemberek a pácienseket ilyen esetben nagy intenzitású fénnyel sugarazzák, az első két hétben tíz alkalmas terápiát javasolnak, majd a tünetek enyhülésével heti kettőt, egészen tavaszig.

A fényterápia az allergiások kellemetlen tüneteit is enyhítik, a betegek egy részénél teljesen elmúlik hatására például a szénanátha. A kezelések hatására ugyanis gátolja a tünetekért felelős hisztamin felszabadulását, illetve segíti az allergiában szerepet játszó fehérvérsejtek szétesését.

Úgyhogy jól tesszük, ha minél többet sétálunk a szabadban, ameddig csak megengedi az időjárás, ugyanis ezek is jó hatással lesznek hangulatunkra és egészségi állapotunkra. Ha pedig már megvan a probléma, nyugodtan forduljunk hazai szakemberekhez, ugyanis büszkén elmondhatjuk: a magyar orvosok és természetgyógyászok ezen e téren úttörők!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Nőként kiemelt szerepe van a jó alvásnak

Az alvás nem csupán a pihenés eszköze, hanem a szervezet regenerációjának és kiegyensúlyozott működésének…

Olívaolajjal a női egészségért

Az olívaolaj a mediterrán konyha egyik jellegzetes alapanyaga, ám nem csak a konyhában vehetjük hasznát. De ne…
1 / 3 465

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!