Tüzes orvosság minden betegségre!
A tüzet évszázadok óta használják gyógyítási célokra. A kínai orvoslásban is fontos szerepet játszik az égetéses módszer, de az egész világon hatékony technikaként használják a párologtatást, a forró italokat.
Az egyik legtipikusabb kínai gyógymód a moxa vagy moxibustio, mely során szárított ürömből készítenek golyócskákat. Ezeket meggyújtják, és a bőr bizonyos pontjaira nyomják, így égési sebeket ejtenek. Ők ennek gyógyító hatást tulajdonítanak, ugyanis a hőenergiával jól lehet stimulálni az akupunktúrás pontokat.
Másik, a meleg és a fény jótékony hatásán alapuló technika a lámpázás. Ezzel például menstruációs fájdalmakat lehet enyhíteni, de egyéb fájdalmakra is hatásos. Sokan a sókristály lámpára esküsznek, amely jó hatással van mind a testre, mind a szellemre.
A forró gőz is sok betegséggel felveszi a harcot: tökéletes megoldás torokfájásra, köhögésre, megfázásra, influenzára, mellkasi problémákra. Mindössze annyit kell tennünk, hogy a legmegfelelőbb olajat választjuk ki. Az eukaliptusz, a szantál, a fenyő vagy a teacserje a legjobb a homloküreg-gyulladásra. A lakásunk levegőjét is frissítsük fel illóolajokkal! Tegyünk olajas vizet egy kis tálba a radiátorra!
A szauna sokak szerint a legjobb megelőzési mód a betegségek ellen, emellett pedig kellemes közérzetet is biztosít. De milyen hatással van a szauna a szervezetre? A vérkeringés fizikai igénybevétele révén edzi a szívet, és javítja a vérkeringést. A szív- és érrendszeri zavarokkal rendelkezők vigyázzanak, hiszen az igénybevétel túl nagy is lehet!
Az immunrendszert is igénybe veszi, ezáltal erősíti is azt. Természetesen betegen nem szabad szaunázni! Az izzadás során távoznak a szervezetből a méreganyagok, így a szaunázás ezt a folyamatot meggyorsítja. Ám a bőrre is jó hatással van, de ugyanilyen jó szer álmatlanság és izomláz ellen is. Finnországban úgy tartják, hogy az agyműködést is serkenti.
Hozzászólás zárolva.