Segítség, munkaalkoholista vagyok!
A munkamániát manapság úgy nevezik, hogy munkaalkoholizmus. Ez egy olyan függőség, amelyben a munka drogként hat az emberre, háttérbe szorítja az egyén magánéletét, kapcsolatait. Az ebben szenvedők számára az egyetlen egy öröm az életben kizárólag a munka.
Nem tudnak másról beszélni, csakis saját munkakörükről, a problémákról. Álmaikban is a másnapi teendők jelennek meg, képtelenek egy percnél tovább másra koncentrálni. A „munkafüggő” szabadidejét sem tudja úgy eltölteni, ahogyan szeretné, nemcsak mert kevés szabadideje van, hanem mert ezt a keveset sem tudja értékesen felhasználni, végül, pedig nemcsak fizikailag, hanem szellemileg is teljes kimerültség lesz rajta úrrá.
Érdekesség, hogy a betegség inkább a férfiakat fenyegeti. Ugyanis szerepük szerint az ő dolguk eltartani a családot. Ez a nyomás, pedig olykor annyira erős, hogy egyes férfiak úgy gondolják, ezen kívül semmi más dolguk nincs a világon, csak pénzt keresni. Eszükbe sem jut, hogy az emberi kapcsolatokba is energiát és időt kell belefektetni.
De szerintem nem ilyen egyszerű a magyarázata annak, hogy ha valaki munkamániás lesz. A boldogtalanság, a megfelelni vágyás is oka lehet, hogy egy férfi eljusson idáig. A férfi szeret harcolni, bizonyítani, és ha már mindene megvan, amire vágyott, család, gyerek, jó állás, kitalál egy újabb célt, amiért küzdhet. Többet és többet akar, nem tud megállni…csak dolgozik a végtelenségig, hogy minél többen elismerjék.
Sokan nem tudják azonban, hogy ez mennyire komoly betegség. Egy ilyen betegség következményei rendkívül súlyosak lehetnek. Ebbe bele tartozik az alkoholizmus, a stressz, a gyomorfekély, és a szív és érrendszeri megbetegedések.
A munkamánia első szervi tünetei: fejfájás, fáradtság, allergiák emésztési zavar, hasfájás, fekély, mellkasi fájdalom, légszomj. És mindezek mellett megjelennek a viselkedésbeli tünetek is, melyek a következők: indulatkitörések, nyugtalanság, álmatlanság, kikapcsolódási képtelenség, hiperaktivitás, türelmetlenség, feledékenység, koncentrációs nehézség, unalom, és hangulatváltozás
Ebből a függőségből is ugyanolyan nehéz kilépni, mint másból. Előfordulhat, hogy ha sikerül kigyógyulni a munkaszenvedélyből, akkor egy másik szenvedélybe vált át a munkamániás. Ezzel azonban nem oldotta meg a problémát, csak felismerte. Ezért mindenkinek azt tanácsolják az orvosok, ha felismerték a tüneteket önmagukon, azonnal forduljanak szakemberhez, mert egyedül nem lehet vele megbírkózni.
Hozzászólás zárolva.