10 szabály, amely segít megelőzni a rák kialakulását!
A rák napjaink népbetegsége, sajnos egyre kevesebb olyan család van, ahol még ne lett volna daganatos beteg. A következő hozzávalók olyan zöldségek, gyümölcsök és egyéb élelmiszerek, melyekről ma úgy gondolják a kutatóorvosok, hogy segítenek kivédeni a rákot, vagy legalábbis csökkentik a kemoterápia és a sugárkezelések mellékhatásait.
A rák megelőzése érdekében táplálkozzunk változatosan, olyan ételeket együnk, amelyek gazdagok ásványi anyagokban, vitaminokban, illetve rákellenes anyagokban, van bennük szénhidrát, zsír és fehérje, de emésztésük a legkevesebb salakanyag képződésével jár.
A legjobb és leghatásosabb, ha nagyon sok friss zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk, de lehetőleg a saját kertünkből szedjük ezeket, vagy olyan termelőtől vásároljuk, akiről tudjuk, hogy nem permetezi az áruját. Sejtvédőnek tartják a fokhagymát, a céklát, a diót, a káposztát, a brokkolit, a cseresznyét, a paradicsomot, a szilvát, a vöröskáposztát, számos déligyümölcsöt.
Együnk sok hüvelyest, mint például babot, borsót, lencsét, valamint gabonaféléket.
Ezek ugyanis antioxidánsként viselkednek, és elpusztítják azokat a szabadgyököket, amelyek a rák kialakulásában döntő szerepet játszanak.
A növények mellett egyes tejtermékek is rákmegelőző hatásúak, azok, amelyek tejsavat tartalmaznak, ilyen a kefír vagy a mostanában sajnos nem túl népszerű író.
Húsokból együnk keveset, és az is inkább szárnyas legyen, vagy hal, esetleg szóba jöhet még a nyúl és a birka. Ám itt is fontos szempont az, hogy honnan származik a hús, a csirkét – ha tudjuk – szerezzük be egy ismerőstől, aki nem táppal eteti az állatait.
A lapunkban megjelent egészségügyi cikkek tájékoztató jellegűek, azok nem helyettesítik a szakorvossal való konzultációt.
Hozzászólás zárolva.