Mit tegyek, ha okos vagyok és jó nő?
A férfiak általában racionális, a nők pedig érzelmi alapon közelítik meg a kérdéseket. Ha tehát egy nőt túlságosan racionális gondolkodásúnak tartanak, hajlamosak rögtön „férfiasnak” titulálni.
Bár a fiatal férfiak is egyre jobban „emancipálódnak”, azaz hajlandók egyenragúnak tekinteni a nőket, s nem alárendelt szerepet szánnak neki a párkapcsolatban, azért a „férfias” nőket nem szeretik. De mikor is tekintenek a férfiak férfiasnak egy nőt? A legtöbb férfiasnak titulált nő nem is érti, miért illetik őt ezzel a jelzővel.
Ahhoz, hogy ezt megértsük, világosan kell látni az alapvető különbség férfi és nő között az emancipálódás ellenére is megmaradt: a férfiak azt várják el a párjuktól, hogy ugyanúgy gondolkozzanak, mint ők, a nők pedig azt várják el a párjuktól, hogy ugyanúgy érezzenek, mint ők.
Azaz a férfiak általában racionális, a nők pedig érzelmi alapon közelítik meg a kérdéseket. Ha tehát egy nőt túlságosan racionális gondolkodásúnak tartanak, hajlamosak rögtön „férfiasnak” titulálni.
Egy angol felmérés szerint a férfiak nem szeretik, ha egy nő okosabb náluk. Akkor is férfiasnak titulálják a nőt, ha nyilvánvalóvá válik, hogy okos, netán okosabb (tudásban, IQ-ban, műveltségben), mint párjuk. Az igazán okos és valóban nőies nőt érzelmei vezérlik, s világért sem akarja megbántani párját, ezért okosan használja az eszét.
Ahhoz viszont, hogy okosan tudja használni az eszét, tudni kell, hogyan is „működnek” a férfiak:
A férfiak akkor találják meg a lelki egyensúlyukat, ha célokat tűzhetnek ki maguk elé, és ezeket a célokat el is érik. Ha eredményeket mutathatnak fel, ha bebizonyíthatják a rátermettségüket egy-egy feladatra. Legfontosabb értékeik a szakértelem, a hatékonyság, a teljesítmény. Büszkék az erejükre és a képességeikre.
A férfiak számára az önmegvalósítást a siker és a győzelem jelenti. Mércéjük az eredményességük. Azonosságtudatuk nagyon fejlett. Még az öltözködésükben is kifejezésre juttatják, melyik szakmai csoporthoz tartoznak, és az eredményességük mértékének azonnal feltűnően látszódnia kell. Gondoljuk csak a különböző egyenruhákra. A férfiak nem olvasnak lelkizős újságokat, szerelmes regényeket, nem néznek könnyfakasztó sorozatokat. A férfiakat a horgászat, a tehetősebbeket a vadászat vagy az autóverseny és a focimeccs érdekli. Ahol mérhető és kézzelfogható az eredmény. A férfiak szakkönyveket olvasnak, és ha mégis regényekre támad kedvük, akkor az útleírásokat, történelmi témájú könyveket, riportkönyveket kedvelik leginkább. Amelyek a racionalitáshoz közel vannak, amiből tudásukat gyarapíthatják. Televízióban a híradót, időjárás jelentést, és a sportműsorokat részesítik előnyben.
Hozzászólás zárolva.