Facebook hozzászólás
82

Elkezdődött a visszaszámlálás!

Már csak néhányat kell aludni és újra felbolydul a Budai Vár élete, hiszen hamarosan megnyitja kapuit a látogatók előtt a 25. Mesterségek Ünnepe. Közel 800 mester és több mint 80 000 látogató tölti immár hagyományosan a hagyományok jegyében ezt a pár napot. 

Közel 800 mester és több mint 80 000 látogató tölti immár hagyományosan a hagyományok jegyében ezt a pár napot. A rendezvényt megelőző időszakban a jeles szülinap alkalmából két különleges pályázat is meghirdetésre került, a díjazottak kilétére is most derül majd fény. Természetesen kulturális csemegékben, programokban sem lesz hiány, a jubiláló fesztivál első napi műsorán máris olyan híres muzsikusok szerepelnek, mint Pál István Szalonna, Szalóki Ági, és a Kerekes Band.

Az idei Mesterségek Ünnepe sok mindenben ugyanaz maradt, mint az elmúlt 25 évben, a szervezők lelkesedése, a kézművesek tapasztalata és a rendezvényt látogatók kíváncsisága azonban még magasabbra szárnyal, mint korábban bármikor.

 A Budai Vár történelmi környezetében négy napon keresztül kézműves mesterek működő műhelyekben mutatják majd be a tradicionális népi mesterségek fortélyait, a közönséget is bevonva az alkotás folyamatába. Egész nap vásári komédia, utcaszínház, bábszínház, gyermekprogramok, esténként pedig táncház szórakoztatja a közönséget. Idén a Mesterségek Ünnepe a 20 éves Borfesztivállal ünnepli együtt születésnapját és ennek apropójából számos program fog kapcsolódni a borkultúra népszerűsítéséhez is. Lopózás, színező sarok, „palackozd magad” programok és gyerekborász képzés is várja a legfiatalabbakat.
Ahogy minden évben, idén is lesz díszvendége a rendezvénynek, a Balti Államok, azaz Észtország, Litvánia, és Lettország mutatja be mestereinek titkait.

A fő téma idén a viselet és kiegészítők lesz, melyhez kapcsolódóan egy pályázat is meghirdetésre került „Tetőtől Talpig” címmel.

A Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a Hagyományok Házának közös pályázatának lényege a Kárpát-medence hagyományos öltözet-kultúrájának, valamint népi kézműves értékeinek megőrzése, népszerűsítése, és a mai öltözködéskultúrába történő alkalmazása. Mindezt azzal a céllal, hogy azok ünnepeink és hétköznapjaink szerves részévé válhassanak. 135 pályamű érkezett, melyből 49 került be a döntőbe és ezek közül a pályázatok közül kerül majd ki a győztes, Schmittné Makray Katalin fővédnökségével zajló döntés után.
Az eredményhirdetésre augusztus 19-én 19 órától kerül sor egy látványos divatbemutató keretében.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!