6 csodanövény, mely jót tesz a bőrnek
Számos növény alkalmas különböző bőrbetegségek kezelésére attól függően, hogy antibakteriális, antivirális gyulladáscsökkentő vagy összehúzó hatásra van-e szükség. Erre alkalmas gyógyszerformák a krémek, kenőcsök, gélek, ezenkívül pedig borogatások és fürdőadalékok állnak rendelkezésünkre.
1. Árnika
Az árnika virága gyulladáscsökkentőként hat, megöli a baktériumokat, és segíti a sebgyógyulást. Javasolják külsőleges alkalmazását bőrgyulladások, sebek, furunkulusok és rovarcsípések esetén. Azonban hosszabb ideig tartó használat esetén a sérült bőrön hólyagok és ekcémák alakulhatnak ki!
2. Ázsiai gázló
Az ázsiai gázló hajtása antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, és segíti a sebgyógyulást. Száj-, torok- és légúti gyulladások estén javasolják.
3. Szívmag
Hajtása gyulladáscsökkentő hatású, enyhíti a viszketést, és hidratál. Bőrgyulladások és rovarcsípések esetén külsőlegesen használható.
4. Ebszőlő csucsor
Az ebszőlő csucsor antimikrobás hatású. Összehúzza a szövetet, és megakadályozza a gyulladások kialakulását. Krónikus bőrgyulladásokban kiegészítő terápiaként belsőlegesen és külsőlegesen javasolják.
5. Kerti borágó
A kertiborágó-olaj gyulladásgátló hatású, és klinikai vizsgálatokban hatékonynak bizonyult bőrgyulladások, különösen neurodermitis esetén.
6. Szegfűszeg
A szegfűszeg eugenol nevű fő hatóanyagával külsőleges helyi alkalmazás esetén fájdalomcsillapító és fertőtlenítő hatású. Számos baktérium ellen hat, a legújabb vizsgálatok kimutatták, hogy gyulladásgátló hatása is van. A tapasztalatok szerint a szegfűszegolaj kezelés is nagyon hatékony.
Forrás: Alexandra Kiadó: Zöldpatika
Hozzászólás zárolva.