„Hetente egyszer cserélek fehérneműt…”
Manapság a nők rendkívül jól el vannak látva az intimhigiénia kellékeivel. A 80-as évek végén hazánkban is beköszöntött az intimbetétek kora, és azóta könnyebbé vált a nők élete. Olyannyira, hogy egyesek még a fehérneműiket se cserélik, csupán tisztasági betéteket használnak. Ez azonban nem feltétlenül mindig jó megoldás.
Pár évvel ezelőtt egy barátnőmmel elmentem nyaralni, és arra lettem figyelmes, hogy egy hétre egyetlen alsóneműt hozott magával. Nem igazán értettem a dolgot, és rákérdeztem, hogy miért. Erre elővett a táskájából egy doboz tisztasági betétet, és megosztotta velem, hogy ő csupán hetente cserél fehérneműt, és tisztasági betétet használ higiéniája érdekében…
Megdöbbentem, és utánanéztemŰ: vajon ez mennyire egészséges?
A tisztasági betéteket elsősorban mindennapos használatra fejlesztették ki, a természetes hüvelyváladék felszívásához, a fehérnemű tisztántartása céljából. A legtöbb tisztasági betét három rétegből áll: a felső rétegből, a vékony nedvszívó rétegből, és az alsó rétegből. A felső réteg áteresztő képességének köszönhetően a nedvesség a betét nedvszívó rétegébe jut, így a bőrtől távol kerül, míg az alsó réteg gondoskodik arról, hogy a nedvesség ne jusson tovább a fehérneműhöz.
Azonban nem mindegy, hogy milyen tisztaságú betétet használunk! Ugyanis a műszálas, műanyagos betét használata során viszketés, bőrpír jelentkezhet, mivel a hajlatok nem tudnak annyira szellőzni. A betétet választóknak érdemes gyakran mosakodni, mert ha a bomlástermékeket nem távolítják el, akkor azok a betéttel együtt hajlamosíthatnak a bőrirritációra.
Tehát fontos, hogy a tisztasági betét csak természetes alapanyagokból készüljön, és ne tartalmazzon illatanyagokat, mert előfordulhat, hogy valakinél allergiát, és bőrirritációt válthat ki.
Lényegében semmi egészségkárosító hatása nincsen annak, ha valaki hetente egyszer cserél fehérneműt, mégis sokkal tisztább és jobb érzés, ha naponta tesszük ezt a tisztasági betét használata mellett.
Hozzászólás zárolva.