Fáj a torkod? Próbáld ki ezeket a gyógynövényeket!
A torokgyulladás tünetei: kaparó, égető érzés, torokszárazság, valamint rekedtség vagy nyelési nehézségek.
Az akut náthával járó gyulladást gyakran vírusfertőzés okozza, és a „meghűléses betegségek közé tartozik. Krónikus torokgyulladás azonban legtöbbször por, kémiai irritáció vagy láncdohányzás miatt alakul ki.
A légúti panaszok kezelésére szolgáló növényi készítmények különböző gyógyszerformákban kaphatók. A tünetek alapján lehet, hogy helyi kezelésre van szükség, például bedörzsöléshez kenőcsre, vagy inhaláláshoz illóolajra, vagy torokfertőtlenítéshez cukorkára. Fontos, hogy a kezelést időben kezdjük el, hogy megakadályozzuk a bakteriális felülfertőződést vagy a fertőzés átterjedését a tüdőre.
Megmutatjuk a legfontosabb gyógynövényeket:
Ánizs
Az ánizs termése antibakteriális hatású, de nyák és görcsoldó is. Ezzel megkönnyíti a köpetürítést.
Árnika
Az árnikavirágot gyulladásgátlóként használják, megöli a baktériumokat, és segíti a sebgyógyulást. A száj és garat nyálkahártya gyulladásában javasolják az alkalmazását. De legyenek óvatosak! Hosszabb ideig történő alkalmazás esetén sérült bőrön hólyagok és ekcémák keletkezhetnek.
Borostyán
A borostyán levele váladék- és görcsoldóként hat, hatóanyagai ráadásul megakadályozzák a baktériumok szaporodását.
Orvosi ziliz
Az orvosi ziliz levelei és gyökere enyhítik a nyálkahártya-irritációt, és alkalmasak a torokgyulladás és a száraz köhögés kezelésére.
Édeskömény
Az édeskömény termése és a belőle nyert olaj feloldja a váladékot, és segíti a köpetürítést. Az olaj baktériumölő hatását bizonyították.
Lucfenyő
A lucfenyőrügy és az ebben található illóolaj serkenti a hörgők váladéktermelését.
Hozzászólás zárolva.