Facebook hozzászólás
102

Légy óvatos! A kézírásod elárulja, ha hazudsz!

A grafológia egyik nagy eredménye, hogy meglehetősen biztonsággal képes megállapítani egy írás alapján, hogy a tartalom mennyire igaz vagy hamis. Nemcsak a hazugságok leleplezéséről van itt szó, hanem az avatott szemlélő az íráshamisítás felderítésére is képes.

Az őszinteség és a közlékenység nem egyező fogalmak. Egy zárkózott ember nem feltétlen hazug. A titkolódzásra utaló jegyeket nem szabad egyértelműen a hazug jellem megnyilvánulásának tekinteni, hiszen a pletykálkodásnak a hiánya sokszor éppen a magasabb erkölcsi szintet jelenti.

Pulver fogalmazta meg először az őszintétlenség megjelenési formáját. A lassú írás, ezen belül a mesterkélt vonalvezetés, a körülményes cifrázások, az indokolatlan hozzátétek, kötőelemek, kirajzolt betűformák mind felébreszthetik gyanúnkat, hogy az író nem természetes, nem őszinte. Gyanúnkat erősítheti az „árkádos boltívek”, a balsodrású vonalak, ívek gyakorisága. További támpontot jelenthetnek a gyakori javítgatások, a mázolt, pontban kezdődő szavak, a betűk felcserélése, így különösen, amikor az „a” és „o” betű nem különböztethető meg. A túlzott laposság, vagy kezdeti nyomaték sok egyéb jelentése mellett szintén lehet az álcázás jele.

A felsorolt jelek azonban nem kizárólagosan a zárkózottság, a titkolódzás, a hazugság jelei, hiszen például a kacskaringós díszítések mögött lehet tetszeni vágyás, hiú tetszelgés, de írhat így a magas intellektusú képzőművész is, akinek már második énjévé alakult a szép formák alakítgatása, ami másoknál esetleg öncélú külsőséghajhászás. De a kacskaringós írás mögött megláthatjuk azt a jó vágású szélhámost is, aki csűri-csavarja a szót, gyakorlott mondatfűzéseivel lyukat beszél az áldozat hasába.

Érdekes jelenség a süllyedő hídvonal, amire szintén Pulver világít rá. A hídvonal önmagában olyan vonal, amely hidat képez két betű között, boltíves alakításával a legtipikusabban az „r” betűnél figyelhető meg. Ha ez a kapcsolatteremtő hídvonal megtörik, süllyed, feltétlenül arra utal, hogy a kapcsolatteremtési szándékban valami törés, zökkenő lépett fel, ami lehet a hazugság ténye is.

Az írásos hazugság egyik formája az elferdített írás, melyben az író saját írását tagadva, eltérő írást produkál. A hamisítások árulkodó jelei: a szaggatottság, a görcsösség, az akadozás, a lassúság, a vonalak több darabból való előállítása, a találkozási pontok csomói.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!