Facebook hozzászólás
144

Hadüzenet az allergiáknak

Kettős vak placebo kontrollált klinikai ill. retrospektív vizsgálatok igazolták, hogy a Rhinolighta módszer a betegek 75-85%-nál nagyfokú javulást eredményezett

Az allergiás rhinitis vagy szénanátha, a leggyakoribb allergiás megbetegedés, mely Európában a népesség mintegy 20-30%-át érinti.Magyarországon kb. 1,5-2 millió ember szenved ettől a betegségtől. Kellemetlen tünetei, mint az orrviszketés, tüsszögés, orrfolyás, orrdugulás, garat- hallójárat- és szemviszketés, könnyezés, szemhéj ödéma, ritkábban pedig a szaglás elvesztése az életminőséget nagymértékben rontják.

A WHO, az ENSZ Egészségügyi Világszervezete 2002-ben a szénanáthát népbetegséggé nyilvánította.

A szezonális rhinitis kialakulásáért leggyakrabban különféle fák, füvek, virágok és gyomok pollenjei felelősek. A növények virágzásától függően a tünetek néhány héttől néhány hónapig is eltarthatnak. A szezonális allergiát valamely, általában azonosítható pollen allergén okozza. A pollenszezon elmúltával a panaszok is megszűnnek. A tünetek súlyossága az aktuális pollenszámtól függ és az esetek 20%-ában asztmás légzészavar is jelentkezik.

Az egész évben fennálló perenniális rhinitis kiváltásáért többnyire a háziporban levő atkák, a penészgomba spórái valamint az állatok szőre, tolla felelős.

Az allergia terápiájára az elmúlt években számos hatékony gyógyszer került alkalmazásra, azonban az alkalmazott gyógyszerekkel sok esetben nem érhető el teljes tünetmentesség, ill. jelentősek mellékhatásaik ,emiatt jelentős számú betegcsoportok nem szedhetik, így minden új kezelési eljárás nagy orvosi jelentőséggel bír.

Noha a fényterápiát számos formában alkalmazzák az allergiás bőrbetegségek kezelésére, az orrnyálkahártya nagyon gyakori megbetegedésére, a rhinitis allergicára vagy más néven szénanáthára nagy intenzitású fénykezelést a Rhinolighta eljárást megelőzően még nem alkalmaztak. A Rhinolightalámpa nagy intenzitású, összetett fényének hatása egy forradalmian új eljárás.

A Szegedi Tudományegyetem Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikájának kutatócsoportja 4 éve megkezdett betegvizsgálatokkal igazolta, hogy az általuk kifejlesztett Rhinolighta kezelés során alkalmazott speciális fényterápia, szignifikáns módon csökkenti a rhinitis allergicában szenvedő betegek tüneteit. A kutatócsoport a SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék kutatóival és a Videoton fejlesztő részlegével közösen kifejlesztett egy orvosi terápiára alkalmas készüléket, amely jelenleg a nemzetközi szabadalmaztatás végső szakaszában van.

Az új módszer egy néhány perces, fájdalommentes fénykezelési eljárás az orrnyálkahártyán, amely enyhíti a szénanátha legtöbb tünetét: orrfolyás, tüsszögés, orrviszketés, orrdugulás és szájpadviszketés. A 2002 és 2003. évi kettős vak placebo kontrollált klinikai ill. retrospektív vizsgálatok igazolták, hogy a Rhinolighta-módszer a betegek 75-85%-nál nagyfokú javulást eredményezett, ellentétben a placebo kezeléssel amely nem okozott számottevő javulást. Tavaly Magyarországon több mint 20 Rhinolight kezelőcentrum is hasonlóan vélekedett a kezelés hatékonyságáról, ahol több mint 1.500 beteget kezeltek ezzel a módszerrel. A betegek nagy része jelentős javulásról számolt be, és elégedettek a kezelés fájdalommentességével és hatékonyságával.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!