Nagy a család, de kicsi a fürdő?
Ha öt embernek – közülük négyen nők – kell használnia egy nem túl nagy fürdőt, akkor tényleg mindennek nagyon flottul kell működnie. Ráadásul ez esetben a tulajdonosok a minimál stílust kedvelik, ezért a „nagyüzemet” letisztult külső mögé kellett rejteni.
A cső alaprajzot nem szokták kifejezetten a jó adottságok közé sorolni lakberendezési szempontból, de ez a családi fürdőszoba kiváló példa rá, hogy az alapvető adottságokhoz igazodva bárhol lehet látványos és praktikus fürdőt kialakítani. Az alapterület sem mondható bőségesnek a pesti lakás fürdőszobájában ahhoz képest, hogy egy teljes családot kell kiszolgálnia. A régebbi házak egyik rákfenéje ez, mert amikor épültek, a fürdőszoba még nem csak nevében tartozott a mellékhelyiségek közé.
A „mozdíthatatlan” elemek
kerültek a helyiség két hosszanti végébe: a bejárat mellett alakították ki a cirkó helyét és a mosógép kiállását, a másik oldalra került a zuhanyfülke.
A gépészet láthatatlan, köszönhetően az őt takaró, rendezett külsőt adó és a tér arányait is jótékonyan változtató egyedi tolóajtórendszernek. Bár ezek a szerkezetek általában viszonylag borsos áron készülnek, ebben a fürdőben kreatív megoldással kiváltották ezt: maga az ajtó olcsó OSB lapból készült, felületét pedig a helyiség színeihez illeszkedő, finoman nőies tapétával borították.
Igaz, ez a burkolat vizes helyiségben szokatlan, de bizonyos feltételek teljesülése mellett nyugodtan lehet alkalmazni. A legfontosabb a megfelelő szellőzés, amit itt a szekrény mellett lévő normál méretű ablak megold. Másrészt az sem mindegy, hogy milyen alapanyagú és felületkezelésű tapétát választunk. Itt, egy kifejezetten vizes helyiségekbe ajánlott, légáteresztő típus került az ajtókra, így évek után sem okoz majd gondot. Ha viszont esetleg megunnák a mintát, a tapéta viszonylag olcsón és egyszerűen cserélhető, így máris megújul a helyiség.
Minden funkciót és tárolóhelyet
praktikusan végiggondoltak, a szülők által kedvelt letisztult stílus csak így volt megvalósítható a nagycsaládban. Ezért került dupla mosdó a fal mellé. Az ablakos falba vakablakot mintázó, süllyesztett tárolót építettek, a nyílászáróhoz hasonló méretben és kerettel. Erre a süllyesztett tartályos vécé és bidé adott lehetőséget: a beépítésükhöz szükséges gipszkarton előtétfalnak így a felső részét is hasznosították. A tejüveg jótékonyan takarja a mögötte lévő rendetlenséget.
Hozzászólás zárolva.