Facebook hozzászólás
306

Hol is viszket nekem igazán? A bőröm?

Mindent elárul rólad, akár akarod, akár nem. Átforrósodhat az örömtől vagy jéghidegre hűlhet a pániktól. Amikor elpirulsz zavarodban, elsápadsz a rémülettől, vagy éppen libabőrös vagy az ijedtségtől, akkor is érzelmeidet tükrözi vissza. Egyszerre véd téged, és „pletykál el” mindent a külvilág felé tested takarója, – a bőröd.

Nem csak a legterjedelmesebb érzékszervünk, hanem mindenféle lelki folyamatunk és reakcióink kivetítési felülete.

Sokféle funkcióját már régóta ismerjük:

– Rajta keresztül lélegzünk, hő háztartásunkat is a bőrrel szabályozzuk.

– Fontos területe a kiválasztásnak, a méreganyagok eltávolításának.(verítékezés, izzadás)

– Minden belső szerv reflexzónája, az érzékelők sokasága pedig a központi idegrendszerrel áll kapcsolatban.(reflexzóna-terápiák, masszázsok ezen alapulnak)

– Minden belső folyamat kivetítési területe, minden pszichés és lelki folyamat kirajzolódik rajta. Betegségei éppen ezért azt jelzik, hogy valami nincs rendben ott "mélyen, legbelül".

A bőrbetegségek többnyire nagy érzelmi hullámzásokra utalnak.

Lehet ez a környezettel szembeni túlérzékenység, az elkötelezettségekre való hajlam, vagy éppen folyamatosan elfojtott feszültségek. Ez utóbbi például a "bőr rejtett sírásában", a verejtékezésben nyilvánul meg. Gondoljunk csak stressz helyzetekben a "lever a víz", a "gyöngyözik a homlok" vagy a tenyérizzadás kínos jeleire.

Ha nagyon érzékeny a bőrünk, az nagyon érzékeny embert is burkol. A "vékonybőrűnek" minden azonnal a bőre alá megy, s hiába a legjobb kozmetikus, ha a problémát nem belülről, mélyen a gyökereknél igyekszik orvosolni.

Akinek pedig "van bőr a képén" és az jó vastag is, az ellenállóbb, magabiztosabb, ám gyakran érzelemszegény vagy keményszívű emberi jellemre utal.

Szegény bőrünk lakol azért is, ha egy belső történés a felszínre tör – elpirulás, elsápadás, libabőr, égnek álló szőrszálak, forróság és kihűlés – a szemmel látható jelei.

De a fizikai, mint a gyulladás, kiütés, kelés, vagy más külső behatások, mint pl. sérülés, operáció is arra utal, hogy valami áttöri életünkben az eddigi határokat, új helyzet elé állít bennünket, és új döntésre kényszerít.

A tinédzser kori pattanások is érzelmi okokat, a szexualitás feltörő igényét jelzik. Ebben az életkorban ugyanis a fő élettér téma a szex, a szerelem, a társas viszonyok, amelyek egyfajta belső konfliktust is okoznak. A serdülők szeretnének is kapcsolatba kerülni, ugyanakkor félnek is tőle. Ez pedig a helyzettől való "begyulladásként" jelzi a természetesen jól látható helyen, az arcon jelentkező- pattanás. A szakértők szerint, a kamasz szexualitása miatt érzett szégyenét, pattanásai felett érzett szégyenébe tolja át. Amint ezek ellenére sikerül intim kapcsolatot létesítenie, bőrének gyulladása elveszti funkcióját, pattanásai is eltűnnek.(Egyébként a felnőttkori tünetek is, gyakran a nemi élet hiányára utalnak, melyet viccesen meg is szoktunk egymásnak jegyezni)





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!