Natúr fogápolás – egzotikus ízek, adalékok nélkül
Aki nem járatos a natúrkozmetikumok világában, annak elsőre különösen hangozhat ezek használata fogápolásra, pedig vegyi anyagok nélkül is tökéletesen tisztán tarthatjuk fogainkat és szánkat. A különböző növények fogápolási célú alkalmazása szinte egyidős az emberiséggel.
A kellemetlen illatú lehelet ellen már az ókorban is igyekeztek felvenni a harcot, elsősorban mentalevelek rágcsálásával, mely az illatok elfedése mellett bizonyos szintig a fogápolásban is szerepet játszott. A későbbiekben a mentalevelet már vízben oldották fel és így a korai szájvizek is kialakultak. Szintén kedvelt volt a mézben kifőzött illatos növényekből gyúrt golyócska, mely a kellemes lehelet mellett – a méznek köszönhetően – fertőtlenített is. A növényi részek rágcsálását később felváltotta a homokkal vagy más zúzalékkal kevert paszta szerűség, amit ujjal kentek fel a fogakra. A kezdeti fogkefék pedig a megrágott végű botokból készültek, melyeken a rágás nyomán kiszőrösödött végződés tökéletesen megfelelt a célnak. Az arab világban ma is rágcsálják az ún. Miswakot, ami arak- vagy másnéven fogkefefáról letört botocska. Ez rágcsálása közben csersavban, tanninban gazdag levet ereszt, ami szintén a fertőtlenítésben játszik fontos szerepet.
A fogápolásra használt eszközök és anyagok sokat fejlődtek az elmúlt évszázadokban, de ma is alapvető a kellemes lehelet és a fertőtlenítő hatás iránti igény. Jó hír a natúrtermékeket kedvelők számára, hogy ezeket a hatásokat vegyi anyagok nélkül is könnyedén el lehet érni.
A szájápolás területén „csodaszerként” tekinthetünk a teafára, melynek egyaránt kiaknázható regeneráló és fertőzés gátló tulajdonsága. A tiszta teafa olaj 48 nagyon fontos összetevőt tartalmaz. Miközben eltávolítja a szennyeződéseket és a méreg anyagokat, antibakteriális hatásával véd a fertőzésekkel szemben. A teafa fogkrém megnyugtatja az ínyt, fehéríti a fogakat és gátolja a szuvasodást.Természetes antibakteriális hatásával tisztítja a fogakat és hatástalanítja a fogszuvasodásért felelős baktériumokat. A teafás szájvíz elűzi a rossz leheletet, nyugtatja az irritált fogínyt, megakadályozza a lepedékképződést, mentolosan friss és tiszta érzést hagy a szájban.
Az Aloe vera neve hallatán mindannyiunknak a nyugtató hatás jut először eszünkbe, ám ennek a növénynek az íze is kellemes, így fogkrémnek, szájvíznek egyaránt tökéletesen megfelel. Ha más anyagokkal is kiegészül, még hatékonyabb: a kovaföld és izlandi zuzmó természetes módon fehérítik a fogakat, a vadgesztenye védi és erősíti az ínyt, gátolja a szuvasodást és fogkőképződést.
Forrás:Dr. Organic
Hozzászólás zárolva.