Lotz-terem, a velünk élő történelmi ragyogás
Irodalmi és zenei estek színhelye is lesz a jövőben a fővárosi Andrássy út 39. Lotz Terme, melyben a napokban nyílt meg a Café Parisi. Budapest neoreneszánsz ékszerdobozában megkósolthatjuk a legfinomabb francia reggelitől az alkalomra készült édességen át a kávék és koktélok különleges választékát. A muzsikát is hallgatva úgy érezzük, egy pillanatra tényleg megáll az idő…
Újjáéledt Budapest egyik legszebb kávézója, a Café Párisi a Lotz-teremben
Majd két év kényszerű csend után új élet az egykori Párisi Nagy Áruház, vagy ahogy a fiatalabbak ismerhetik, a Divtacsarnok szívében található Lotz-terembe az Andrássy úton.
A Café Párisi vendégeként a századforduló grandiózus freskói alatt a Monarchia kávézóinak nagybetűs eleganciájába kóstolhatunk bele a modern város otthonos lazaságával, amitől mindez élővé, szerethetővé válik.
Autentikus ízek, kiegészítők, hibátlan kávék, kiváló italok, klasszikus magyar desszertek, friss saláták, szendvicsek. Olyan terítékkel és kiszolgálással, amelytől mi lehetünk a hétköznapok arisztokratái az Andrássy út 39-ben. Legyünk turisták vagy épp a város lakói, ugyanúgy megérdemlünk néhány felejthetetlen kávéházi pillanatot a város legszebb sugárútján.
A megnyitón két, Magyarországon élő japán muzsikus, Ueda Mizuki gordonkaművész és Yamagami Souhei zongoraművész töltötte meg a teret kalsszikus zenével. (Saint Saens: A hatyyúja bámulatosan szólalt meg!).
Az öt- és háromtengelyes, teknőboltozatos díszterem Petschacher Gusztáv tervező legszebb enteriőrje. A nemes arányú architektúra Lotz Károly egyik legszebb freskójának ad keretet… Középen a főváros allegorikus nőalakja királynői öltözetben trónol, körülötte a művészet, az ipar, a kereskedelem, a bőség és a hír megszemélyesítői foglalnak helyet. A boltcikkelyekre Feszty Árpád a sixtusi kápolna mennyezetének prófétáit utánzó allegorikus alakokat festett, amelyek a szabad művészeteket és különféle foglalkozásokat ábrázolnak. (Forrás: epiteszforum.hu, Szabó Balázs)
Ezután a Magyar Nemezti Balett két táncosa mutatta be az eseményre megálmodott koreográfiát. Darab Dénes és Nika K. Crnic elmondása szerint az impozáns belső tér a következő inspirációt hozta számukra: ,,Mi különleges lények vagyunk, akik csak látogatóba érkeztek, szemlélnek. Az időn és téren át szabadon mozognak, és a lelkükön keresztül, a testükön át rezonál az őket körülvevő érzelmek energiája…” (A táncosok kosztümje remekül illett a helyhez és a muzsikához! A zenei és az irodalmi estéken remélhetőleg ismét látjuk őket!)
Lotz-terem – velünk élő történelmi ragyogás
Ugyan építését követően 1882-ben tűzvész pusztította, egy 1909-es átépítés után a világháború rombolását, majd a szocializmus éveit sértetlenül vészelte át a Párisi Nagy Áruház. Az anno bálteremnek szánt Lotz-teremben, ami a Café Párisinak is otthont ad, a tükörrengeteg felett a korszak jelentős festői közül Lotz Károly freskóit csodálhatjuk meg, akinek munkáival az Operaházban, a Vigadóban, a Szent István Bazilikában, az Országházban, valamint a Magyar Tudományos Akadémián is találkozhatunk.
Kávéház a történelmi hangulat szerelmeseinek, és a ma ínyenceinek
Egy klasszikus desszert, egy tökéletes kávé vagy koktél, esetleg egy pezsgő, és már részesei is lehetünk egy falatnyi időutazásnak.
A történelmi falakon kívül ehhez járul hozzá a korszak stílusában egyedileg, újonnan gyártott Zsolnay-porceláncsészékben, kancsókban, tányérokon ugyanis egyaránt belekóstolhatunk a Monarchia hagyományos süteményeibe, mint például a dobostorta, az isler, a Sacher– és az Eszterházy-torta, de kipróbálhatjuk a hely saját, friss desszertújdonságait is, mint például a Lotz Álomba.
A Café Párisi tulajdonosai azt szeretnék, ha ezt az ékszerdobozt minél többen megismerhetnék. A századfordulós hangulatot árasztó csodálatos terem alkalmas irodalmi vagy zenei események, esküvők, divatbemutatók, sajtótájékoztatók, konferenciák megrendezésére is. Budapest régi-új gyöngyszeme a hét minden napján reggel 9-től este 9-ig várja vendégeit, hogy egy kicsit mindenkinek megálljon az idő…
Hozzászólás zárolva.