Facebook hozzászólás
220

Esettanulmány – modern és praktikus világítás albérletben is

Akadnak olyan esetek, amikor a világítás és a lámpatestek korszerűsítését, illetve cseréjét bérelt lakásban szükséges megvalósítani. Pontosan ilyen szituáció volt az esettanulmányunk alapja is, egész pontosan Győrben, a Rába-folyó partján.

A bejegyzésben megmutatjuk, hogy milyen fázisok mentén valósult meg a munka, illetve milyen típusú lámpák segítségével sikerült modernizálni és megújítani a helyiségben uralkodó fényeket és rajtuk keresztül a hangulatot.

Ami igényként merült fel a megbízó részéről

A projekt kivitelezésével kapcsolatban a megbízó két kéréssel állt elő. Egyrészt bérelt lakásról volt szó, ennélfogva a munkálatoknak a lehető legkevesebb bontással és fúrással kellett megvalósulnia. Elvégre a tulajdonosa minden bizonnyal kevésbé örült volna a teljes felfordulásnak.

Emellett pedig szintén kérés volt, hogy a projekt összköltsége maradjon észszerű határokon belül. Vagyis a modern és újszerű hangulatot úgy kellett megteremteni az albérletben, hogy a lámpákra és fényforrásokra fordított összeg alacsony szinten maradjon.

A legfontosabb szempontok, amelyeket a tervezés során célszerű figyelembe venni

Miután a megbízó ismerteti az elképzeléseit, a munka következő lépése rendszerint a lakás adottságainak a részletes feltérképezése. Ennek kapcsán az egyik legfontosabb szempont, hogy természetes fényből mennyi áll rendelkezésre.

Ebből a szempontból a szóban forgó bérelt lakás kifejezetten jól állt. Hosszanti, úgymond téglalap alakú lakásról volt szó, nagy ablakokkal felszerelve, ami bőségesen szolgáltatott természetes fényt.

A kiindulási alap tehát kifejezetten kedvező volt. A megbízó ráadásul a fürdőszobai világítással meg volt elégedve, így a munkát a nappali, a konyha, a közlekedő, valamint a háló területére lehetett szorítani.

A világítás korszerűsítésének a praktikus módja egy bérelt lakás esetében

A konyhában kezdődtek el a megvalósítással kapcsolatos munkálatok. A meglévő lámpatest helyett Plumen függeszték került a mennyezetre, mégpedig a lámpák egymásba fűzve történő szerelésével. Búrával nem rendelkező lámpák révén egyébként a fényt kifogástalan minőségben szórják.

A nappali valamelyest keményebb diónak bizonyult, mert az általános világítás mellé egy dolgozósaroknak is helyet kellett kapnia ebben a helyiségben. A mennyezetre Philips Licius két izzós függeszték került, aminek a használati értékét tovább növeli az állítható magassága. Ebbe a helyiségbe szintén jó választás lett volna egy modern ufó lámpa is.

A dolgozósarokba a praktikus Philips Eyecare Mallet íróasztali lámpa lett végül a kiválasztott, amire nemcsak az alacsony energiafogyasztás jellemző, hanem az általa kibocsátott minőségi fény segít hosszú időn át koncentráltnak maradni.

Mindezen felül a hangulatvilágítás sem maradhatott ki a sorból, amit a Living Colors távirányítóval is vezérelhető lámpáival sikerült megvalósítani.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!