Facebook hozzászólás
261

Esküvőszervezés a határidők fogságában

Az eljegyzéstől az esküvőig tartó időszak sok izgalmat, varázslatot, bizonytalanságot és idegeskedést rejt magában. Rengeteg dolgot kell elintézni, kiválasztani, lefoglalni. Egy összeszedett, részletes listával, illetve pontos időzítéssel megkönnyíthetjük a dolgunkat, hisz mindennek megvan az ideje. Ha így teszünk, könnyedén megszervezhetjük életünk nagy napját.

Azt javasolják, hogy az az ideális, ha egy évünk van a szervezésre. De mi van akkor, ha kevesebb idő áll rendelkezésre az esküvőig? Akkor se csüggedj, mert megoldható, hogy mindennel elkészülj a mennyegzőig, de vannak bizonyos időintervallumok, amikre feltétlenül figyelnetek kell.

A lánykérés után felgyorsulnak az események. Izgalmas időszak, tele határidővel. Fontos, hogy betartsd a sorrendet, hisz akkor tudsz könnyen és gyorsan mindent megoldani.

Esküvőszervezés kontra időfaktor

Az első és legfontosabb az esküvő időpontjának kitűzése. A tavaszi, nyári időszak a legkedveltebb az esküvők terén, általában a szombati napok telnek be legelőször. Napjainkban egyre gyakrabban előfordul, hogy nem a hétvége első napját választja a jegyespár az esküvő időpontjának. Egyre kedveltebb a pénteki szertartás.

Ugyanígy gyorsan kell cselekedni az esküvői helyszín lefoglalásával kapcsolatban is. A közkedvelt helyek már jó előre elkelnek. Ha olyan esküvői ruhára esik a választás, mely igen közkedvelt, azt is érdemes időben lefoglalni, majd ráérünk azt az esküvő előtt 4-5 héttel méretre igazíttatni. Sok olyan weboldal van a világhálón, amelyek segítséget nyújtanak a szervezésben, választásban, mint például az Esküvőpalota, így akár egy nap alatt meg tudjátok szervezni a menyegzőt a legapróbb részletekig.

Hivatalos időpontok

Ahhoz, hogy hivatalos legyen az esküvő, feltétlenül szükséges az anyakönyvvezető előtt megjelenni. Az ceremónia pontos dátumát először az anyakönyvi hivatalban kell bejelenteni, melyet a dátum előtt maximum 365 nappal korábban jegyeztethettek be. Ha viszont gyorsan szükség van a szertartásra, vegyétek figyelembe, hogy a házassági szándék bejelentése után 30 nappal tűzhető ki a dátum. Így minimum egy hónapotok van mindent elrendezni. Ha templomi esküvőt is terveztek, akkor ott időt kell hagyni a jegyesoktatásra, mely jó néhány alkalmat jelent.

Idő-idő-idő

Hagyjatok időt magatoknak, hogy minden kérdést alaposan átgondolhassatok, utánajárhassatok. Illetve vegyétek figyelembe, hogy vannak határidős dolgok. Ilyen például a meghívó, ültető-, menü- vagy köszönőkártyák megrendelése, melynek elkészítési ideje egy-két naptól akár egy hétig is eltarthat. Úgy illendő, ha a meghívót személyesen viszitek ki a vendégeknek, mely szintén időigényes, főleg, ha nagy lagzit terveztek.

Ajánlott úgy elosztani az éves szabadságot, hogy az esküvő hetében már csak a nagy napra koncentráljatok. Az lagzi után pedig tervezzetek úgy, hogy legyen idő a pihenésre, illetve a nászútra. Ha pontos időbeosztással dolgoztok, minden a helyén lesz az esküvőn, és nem kell másra koncentrálni, csak kettőtök nagy napjára!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

GASZTRO

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!