Életforma.hu


Túl sokat ülünk, így az aranyér népbetegséggé vált

Túl sokat ülünk, így az aranyér népbetegséggé vált 

Mit kell tudni az aranyérről? Hogyan előzhető meg? Mi történik a proktológiai vizsgálaton? Minden kérdésre választ kaphatsz a cikkből!
Aranyér, ami korántsem aranyat ér

Aranyér, ami korántsem aranyat ér 

Az aranyér társadalmi tabu. Akinek van, titkolja, akinek nincs, reméli, hogy nem is lesz. Az impozáns elnevezés ellenére ez a “betegség” kellemetlen, fájdalmas, akár műtétre is szorulhat a páciens miatta. Megkeseríti a mindennapokat, csökkenti a komfortérzetet, és lelkileg is megterhelő.
Végleges gyógyulás

Végleges gyógyulás 

Intim, viszont annál fájdalmasabb probléma az aranyér, ami hihetetlen sok embert érint, de csak akkor fordulnak orvoshoz, amikor már csak a műtét a megoldás. Viszont jó hír, létezik már olyan eljárás, amely csak pár nap kiesést jelent a munkából, és alig jár fájdalommal.
Amiről senki sem szeret beszélni

Amiről senki sem szeret beszélni 

A felnőttek felét kínozza az aranyér, mégsem beszélünk róla szívesen. Pedig fontos lenne tudnunk, hogy milyen típusai vannak, és mikor kell szakemberhez fordulnunk ahhoz, hogy megelőzzünk egy kellemetlen beavatkozást. Dr. Sipos Péter, a Duna Medical Center sebész szakorvosa elmondja, hogy milyen kezelési formák érhetőek el, és hogyan előzhető meg a betegség kialakulása és súlyosbodása.
Segítség! Székrekedésem van

Segítség! Székrekedésem van 

Sok olyan kellemetlen tünettel kénytelenek szembenézni a kismamák, amikről szívesen lemondanának. A reggeli rosszullétek és a hányinger elmúlnak, azonban az aranyér akár az egész várandósság alatt, és utána is gondokat okozhat. Tenni lehet, és kell is ellene, hiszen a már kialakult gondot most is sokkal nehezebb kezelni, mint megelőzni annak létrejöttét! Dr. Angyal Géza szülész-nőgyógyász főorvos segít a gondon nekünk és a ratkotunde.hu-nak.
Népbetegség, amit nem szabad szégyelni

Népbetegség, amit nem szabad szégyelni 

Vannak betegségek, amelyek nemcsak kellemetlen tüneteket okoznak, de orvoshoz sem szívesen fordulunk vele, mert kényelmetlen róla beszélni, vagy, mert tartunk a vizsgálatoktól. Ilyen az aranyér is, amelyet bizony gondosan titkolunk mindaddig, míg a panaszaink otthoni kezeléssel megszüntethetők. Pedig jó, ha tudjuk, hogy a lakosság majd 40 százaléka szenved tőle, így nem vagyunk egyedül a problémánkkal. Mit kell tudunk a betegségről?
Kínos betegségekre is van megoldás!

Kínos betegségekre is van megoldás! 

Herpesz, aranyér, emésztési zavarok – néhány azok közül a kínos betegségek közül, amelyekről nem szívesen beszélünk, a szájról szájra terjedő házi praktikákat viszont előszeretettel alkalmazzuk. Ezt tapasztalja Eördögh Zsófia diplomás homeopata és piackutató, a Budapesti Metropolitan Egyetem tanársegédje is, aki számos lakossági kutatást végzett a természetes megoldásokkal kapcsolatosan.  A szakértő úgy látja, nem szívesen rohanunk orvoshoz ezekkel a problémákkal, az alternatív gyógymódokkal mégsem vagyunk mindig tisztában. Az önsanyargatás helyett tehát inkább tájékozódjunk, és használjuk a következő, valóban kíméletes megoldásokat! 

Ettől szenved az emberek majdnem fele 

Megerőltetés, rostszegény táplálkozás, várandósság, de akár az idő múlása is hozzájárulhat az aranyerességhez, amely a fejlett országokban a lakosság majdnem 40 százalékát érinti. Sokan nem veszik elég komolyan, vagy szégyellik felkeresni az orvost, pedig az aranyerességnél gyakran jelentkező vérzés előhírnöke lehet a vastagbél daganatos megbetegedéseknek, amely Magyarországon a tüdőrák után a második legtöbb ember halálát okozza.
Aranyered van? Csak semmi pánik!

Aranyered van? Csak semmi pánik! 

Aranyérrel igen sokan küzdenek, mégis keveset beszélnek róla. A legtöbb ember tisztában van a tüneteivel, viszont kialakulásának okairól és kezeléséről több tévhit is kering. Dr. Tihanyi Balázs, a Trombózisközpont sebésze az aranyérrel kapcsolatos tényeket és tévhiteket ismerteti.
Erősebb a szégynérzet, mint az odalenn észlelt tünet

Erősebb a szégynérzet, mint az odalenn észlelt tünet 

Minden ötödik férfi az orvosok előtt is trágárnak érzi magát, és szégyenkezik, ha aranyérről vagy nemi bajokról kell beszélnie, a nők 12%-a pedig úgy gondolja: egy férfinak orvosi segítség nélkül is ki kell bírnia bizonyos betegségeket. Mindez nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy a férfiak többsége csak súlyos és látványos tünetek esetén fordul szakértőhöz. A legtöbben akkor sem tudják, kit keressenek fel, ha ráveszik magukat, hogy orvoshoz menjenek. Bár az idő előrehaladtával egyre tudatosabbak a férfiak, minden tizedik harminc alatti az ortopédusról és a filozófiai irányzatot képviselő fenomenológusról is azt hiszi, hogy férfigyógyász. Az érintettek jelentős része így a szakorvosi kivizsgálásig sem jut el, és korszerű gyógymódok helyett legfeljebb otthoni praktikákat vet be. Pedig saját bevallása szerint tízből hat férfinak könnyebbséget jelentene, ha például egyszerűen, tablettával gyógyíthatná az aranyeres panaszait.

Hová tűnnek el napi 15 percre a férfiak? 

Azt tudta, hogy ülőmunkát végzőknél  kétszer gyakoribb az érrendszeri betegségek előfordulása, sőt a rostszegény táplálkozás és az elégtelen folyadékbevitel miatt kialakuló székrekedés is tovább növeli az aranyeresség kockázatát? Szóval, hova is tűnik el hosszabb-rövidebb időre a férfiak többsége minden nap?

12 tipp az egészséges irodai munkához 

Azt gondolhatnánk, hogy egy irodában dolgozni teljesen veszélytelen, ám az ülőmunkának valójában számos egészségkárosító hatása lehet. Védjük ki ezeket! A legjobb tippeket dr. Mármarosi István, az Oxygen Medical foglalkozás-egészségügyi szakorvosa segítségével gyűjtöttük össze.