Dr. Bajnok Éva cikkek

Fogyókúra okosan
Itt a nyár, ilyenkor sokan kétségbeesetten akarnak nagyon gyorsan megszabadulni a felesleges kilóktól. Pedig érdemes időt szánni a tájékozódásra: mind egészségünk érdekében, mind pedig azért, hogy az elért eredmény tartós legyen.

A túlevés következményei
A like-ok gyűjtésének vágya, kamaszkori érzelmi hullámvasút, rosszul értelmezett teljesítménykényszer vagy a kortársak nyomása is állhat az élőben közvetített, 24 órás zabálás mögött, melynek célja 10000 kalória bevitele a szervezetbe. Ez a Youtube-on terjedő kihívás nagyon veszélyes a gyerekek egészégére: mind rövid- mind hosszútávon súlyos panaszokat, akár életveszélyes hasnyálmirigy gyulladást is okozhat - figyelmeztetnek orvosok.

Falásrohamok és elhízás: tehetünk ellene
A falásrohamokkal járó evészavarok egyre gyakoribbak a stresszesebbé váló mindennapok következtében, hiszen ilyenkor hajlamosak vagyunk dominóhatást kiváltó ételekhez nyúlni. De mit tehetünk akkor, ha mi is érintettek vagyunk?

10 tipp a jojóhatás megelőzéséért
A fogyókúrázók többsége előtt bizonyára ismerős az a tapasztalat, hogy kemény diétát követően a kezdeti fogyás lelassul, sok esetben megáll, sőt, kis lazítás esetén is rohamtempóban jönnek vissza a keservesen leadott kilók. Az sem ritka, hogy egy igazán sikeres diétát követően egy-két év múlva ugyanott tartunk, mint kezdetekben, néha még rosszabb is a helyzet. Mi lehet ennek az oka? Dr. Bajnok Éva, az Alakorvoslás Program belgyógyász, endokrinológus, diabetológus, obezitológus szakorvosa avat be a részletekbe.

Tévhit, hogy pajzsmirigy alulműködéssel nem lehet lefogyni
Azt már tudjuk, hogy a hízás hátterében akár pajzsmirigy alulműködés is állhat. De azzal talán nincs mindenki tisztában, hogy az elhízáshoz csak 10-15 százalékban járulnak hozzá másodlagos okok, tehát az extra kilókat nem ez okozza. Öt tipp, hogy ezzel a hormon elváltozással is formában maradjunk.