Életforma.hu


10 tipp a jojóhatás megelőzéséért

10 tipp a jojóhatás megelőzéséért 

A fogyókúrázók többsége előtt bizonyára ismerős az a tapasztalat, hogy kemény diétát követően a kezdeti fogyás lelassul, sok esetben megáll, sőt, kis lazítás esetén is rohamtempóban jönnek vissza a keservesen leadott kilók. Az sem ritka, hogy egy igazán sikeres diétát követően egy-két év múlva ugyanott tartunk, mint kezdetekben, néha még rosszabb is a helyzet. Mi lehet ennek az oka? Dr. Bajnok Éva, az Alakorvoslás Program belgyógyász, endokrinológus, diabetológus, obezitológus szakorvosa avat be a részletekbe.
Mi nem jojózunk, mi fogyunk!

Mi nem jojózunk, mi fogyunk! 

Villámdiéta? Káposztaleves-kúra és csodakapszulák? Ha összeszámoljuk, mennyi energiát és pénzt fordítottunk eddig fogyókúrákra, megdöbbentő eredményre juthatunk. Varga Dóra dietetikus, az Életmód Orvosi Központ szakmai vezetője szerint az is döbbenetes, hogy a „kúrázók” 80-90 százaléka annak ellenére újra és újra próbálkozik csodaszerekkel, hogy csak a jojó-effektust tapasztalta meg. 
Itt az 5+1 tipp a tuti fogyáshoz

Itt az 5+1 tipp a tuti fogyáshoz 

Van, akiről már egy könnyű diéta hatására is szinte leolvadnak a kilók, mások azonban minden igyekezetük ellenére sem tudnak fogyni. Mitől lehetnek ilyen makacsak zsírpárnáink, és hogyan szabadulhatunk meg tőlük végre tartósan? Dr. Gulyás Tamás orvos, életmód szakértő segít megtalálni a választ!
Így sose fogyókúrázz! Nagyon veszélyes!

Így sose fogyókúrázz! Nagyon veszélyes! 

Ha valaki úgy szeretne lefogyni, hogy éhezteti magát, azzal ideig-óráig elérheti ugyan a célját, de számolnia kell a koplalásnak a szervezetre gyakorolt káros hatásaival. Ráadásul rövid időn belül, a keservesen leadott kilók is visszatérnek.  Miért nem egészséges és célravezető a drasztikus fogyókúra?