Kártevők cikkek

Új útlevelet kapnak a növények
Felülvizsgálta az Európai Unió az elmúlt években az 1977 óta működő növényegészségügyi rendszert. A témára vonatkozó régi jogszabályi környezet áttekintésének, majd módosításának elsődleges célja a rendszer modernizálása és az intézkedések hatékonyságának növelése volt, amely főként az EU területén termesztett növények védelme érdekében vált szükségessé. A 2016 októberében elfogadott, új közösségi rendeletet 2019. december 14-től kell alkalmazniuk a tagállamoknak.

Ez lesz majd a poloska veszte
Egyre terjed a címeres poloska, azaz a büdösbogár Magyarországon. Az adatok azt mutatják, hogy a főváros mellett a nagyobb városok, Pécs, Miskolc, Győr, Debrecen a legfertőzöttebbek – derül a címeres poloska fertőzöttség térképéből. Hogyan szabadulhatunk meg tőlük?

Mezei poloskák, ég veletek!
Utálom a mezei poloskát vagy a kanadai ugrólepkét. A poloska az ősszel tört be a kertbe, a kanadai ugrólepke 2-3 éve lepte el Európát és a vadszőlőmet! Na most vége! A hideg idő és a fagy pozitív hatása, hogy a kártevőket megritkítja, ami a növényvédelmet segíti ebben az évben. Eddig nem okozott komolyabb károkat a földeken - mondta Fórián Zoltán, a Takarékbank vezető agárszakértője a közszolgálati tévének.

Csigákat a sörösüvegbe! Vegyszermentesen...
A tavasz, majd a nyár beköszöntével a virágok, növények, gyümölcsök élvezetét erősen rontják a különböző kártevők, és a kellemetlen repdeső, csípő, zümmögő rovarok és bogarak. Ellenük ma már számtalan, biológiai, tehát vegyszermentes védekezés is létezik.