Orvosi vizsgálat cikkek
Túl gyorsan ver? Így ellenőrizd!
A pulzus, mint fogalom mindenki számára ismert, az eltérései pedig egyre gyakrabban kerülnek a kardiológusok fókuszába. Dr. Sztancsik Ilona, a Budai Kardioközpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta az erős szívdobogás esetleges okairól, és a pulzus mérésének szabályairól beszélt.

Horváth Éva: Skubi úr már most egy igazi felfedező
Horváth Éva kisfiáról már a pocakban is sejteni lehetett, hogy határozott személyiség. Kristóf, akit édesanyja Skubi úrnak becéz, szeret a középpontban lenni, így Évát szinte egy pillanatra sem hagyja teendő nélkül. Sőt, van néhány olyan közös program, amit kifejezetten Kristóf kedvéért vezetett be a csinos anyuka.

Szemen szedett pajzsunk
Panaszok széles skáláját eredményezhetik a pajzsmiriggyel kapcsolatos problémák, ám sokan nem gondolnak arra, hogy az elhúzódó szemészeti tünetüket a pajzsmirigy zavara is okozhatja. Pedig e szervünk túl- vagy alulműködése igen gyakran vált ki szemészeti panaszokat, melyek megfelelő kezelés után az esetek többségében megszűnnek. Hogy pontosan milyen tüneteket okozhat a pajzsmirigy kóros hormontermelése, arról dr. Békési Gábor, a Budai Endokrinközpont pajzsmirigy specialistája beszélt.

Vigyázz a szemedre, vigyázz a cukrodra!
A látás az egyik legfontosabb érzékszervünk, így ha látászavar alakul ki, azzal rendszerint gyorsan szemész szakorvoshoz fordulunk. Csakhogy előfordul, hogy probléma nem szemészeti eredetű, hiszen lehet, hogy a homályos látás csupán egy tünet, ami egy komoly betegségre hívja fel a figyelmet. A cukorbetegségről, és annak látással való kapcsolatáról dr. Tänczer Tímea, a Budai Endokrinközpont diabetológusa beszél.

Meddőség: még nem biztos, hogy nem lehet gyereked!
Sok nők számára talán az a legszörnyűbb, amikor több hónapos vagy éves sikertelen próbálkozást követően orvosuktól kapnak egy papírt, amin ez áll: meddőség. Érdemes tisztázni, hogy a meddőség egészen mást jelent a köznyelvben, mint orvosi értelemben, és persze a kiváltó okok között szép számmal találunk olyanokat, melyeket a szakember közreműködésével kezelni-gyógyítani lehet. Mindebben dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza segít.

Mitől függ a fogyókúra sikere?
Az elért testsúly megőrzése életkortól függetlenül nehéz feladat. Nem véletlen, hogy nemzetközi felmérések szerint a fogyókúrázók kb. 95 %-a egy éven belül visszaszedi a leadott súlyt vagy akár még többet is! Dr. Gajdács Ágnes obezitológus, testsúlygyógyász szakorvos most elárulja, mitől függ egy fogyókúra sikere!

Koponyavizsgálaton járt Várkonyi Andi
Nyaki ultrahang vizsgálat, feledékenységre vonatkozó mini teszt, koponya CT – sűrű programon van túl dr. Várkonyi Andrea, aki egy egész délelőttöt szentelt annak, hogy utánajárjon: minden rendben van-e az agyi vérkeringésével. A csinos képernyős - aki maga is orvos - magabiztosan mozgott a műszerek között, kellő türelemmel viselte a vizsgálatokat.