Orvvadászat cikkek

Nehezebb a dolguk az orvvadászoknak, mint bármikor
Az utazási korlátozások és a határok lezárása ugyan a világgazdaság egészét visszavetették, de járvány egyik pozitív mellékhatása lehet, hogy lényegében megbénította a vadon élő állatokkal való nemzetközi illegális kereskedelmet.

Nincs gyereke a Kárpátok szellemmacskájának! Segítsünk!
A vadon élő növények és állatok amellett, hogy lenyűgözőek, a jól működő ökoszisztémák nélkülözhetetlen részét képezik. Az pedig nekünk, embereknek is létszükséglet, hogy természeti környezetünk egészségesen működjön, hiszen ez a tiszta víz és levegő, a stabil éghajlat és a termékeny talaj megőrzésének egyik legfontosabb feltétele.

Patkó a denevéren - egy év alatt 115 új faj a Mekongnál
Képregényt megihlető krokodilgyík, thaiföldi piacon felfedezett csigaevő teknős és egy Star Wars-filmekbe illő patkósdenevér – ez csupán három abból a 115 fajból, amelyeket 2016-ban fedeztek fel tudósok a Mekong térségben. A kutatás adatait 2017 végén összesítették, az újonnan megismert fajokról a WWF publikált friss jelentést.

Ezt nézd meg! Orvvadászokat fogott a kameracsapda
A WWF Románia kameracsapdája két orvvadászt kapott lencsevégre, trófea-cipelés közben, a Natura 2000 védettségű Szárkő-hegységben található Nándorhegyi Erdészet területén. A felvételen egyértelműen látszik, hogy 2015. szeptember 11-én és 12-én behatolnak az erdőbe, majd egy agancsos szarvas trófeával térnek vissza.

Esélyt kapott a jávai orrszarvú
Szeptember 22. az orrszarvúk világnapja. Az orvvadászat, az élőhely pusztulás, az éghajlatváltozás és a feketekereskedelem miatt fokozott veszélyeknek kitett rinocérosznak jelenleg már csupán néhány alfaja él Afrikában és Ázsiában. Közülük a kritikusan veszélyeztetett jávai orrszarvúról nemrégiben biztató híreket közölt a WWF. Az indonéziai Ujung Kulon Nemzeti Park kameracsapdái három borjút rögzítettek három különböző térségben 2015. áprilisa és júliusa között.