Életforma.hu


Petesmalom sztárja lett az Év Emlőse

Petesmalom sztárja lett az Év Emlőse 

Őshonos vidránk az Év Emlőse. Idén esett először egy vízhez kötött életmódú ragadozóra a választás, ami egyúttal a vizes élőhelyek védelmének fontosságára is ráirányítja a figyelmet. A nagyközönség a Lábodi Erdészet közelében lévő Petesmalmi Vidraparkban találkozhat a legkönnyebben az állatokkal.
Ki mondta, hogy folyton fürdök?

Ki mondta, hogy folyton fürdök? 

Az európai vidrát választották 2020 emlősének. A Vadonleső Program minden évben egy védett vagy fokozottan védett, őshonos emlősfajt jelöl ki a címre, hogy egész évben felhívja a természetjárók, az önkéntesek és az állatszeretők figyelmét egy csodálatos állatcsoportra. Kapott már ilyen címet a hiúz, a földi kutya, a mogyorós pele és a denevér is.
Vörösszárnyú, szivárványos vagy sebes?

Vörösszárnyú, szivárványos vagy sebes? 

Megkezdődött a szavazás a 2019-es év haláról! A Magyar Haltani Társaság ismét három őshonos fajt állított jelöltként, melyek közül kettő fogható, egy védett.

Hogy kerül az alma az asztalra? 

Bár Magyarországon is egyre népszerűbb a tudatos vásárlás, és sokan odafigyelnek arra, hogy most ősszel, a téli almák szezonjában magyar alma kerüljön az asztalukra, azt mégis kevesen tudják, hogy milyen utat jár be a gyümölcs, a magtól a kerten át az asztalunkig. A NAIK Gyümölcstermesztési Kutatóintézet és a Magyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit Kft. több ezer őshonos, magyar fajta őrzői, kutatói és több száz fajta forgalmazói. Ők segítenek nekünk a termékcímkék mögé látni: öt lépésben foglalták össze a magyar almafajták útját.