Facebook hozzászólás
248

Ez történik, ha arccal vállalod az utcán, amit a neten még névvel se mersz leírni

„Sokkal feltűnőbb lennél, ha felkötnéd magad egy lámpavasra valamelyik forgalmas téren!” – ezzel a kommenttel kezdődik a Hello90 új kampányfilmje, amelyben az internetes gyűlöletbeszéd ártalmaira hívják fel a figyelmet. A kilencvenes években született fiatalokból álló stáb zaklató, gyűlölködő kommenteket írt fel táblákra, amelyekkel kiálltak Budapest forgalmas tereire és várták a reakciókat.

A fiatal csapat ezzel azt üzeni az internetezőknek, hogy ne írjanak gyűlölködő kommenteket és ne menjenek el szó nélkül a gyűlöletbeszéd mellett az interneten sem.

Erre szerintük azért van szükség, mert egy utálkozáson és megszégyenítésen alapuló kultúrában éljük online életünket, ahol egy amerikai felhasználókra kiterjedő kutatás szerint a fiatal felnőttek 65%-a tapasztalt már valamilyen formájú zaklatást. Ahogy a való életben, úgy az interneten is a hátrányos helyzetben lévők válnak leggyakrabban áldozatokká, de mivel a neten anonim módon is lehet kommunikálni, mindenkit érhet zaklatás.

Egyre több tragédia is köthető az internetes zaklatáshoz. A tinédzser Amanda Todd például 2012-ben vetett véget az életének, miután képtelen volt eltüntetni a róla készült meztelen fotót az internetről. A Buzzfeed csak az ask.fm-en történő zaklatáshoz köthető öngyilkosságokból kilencet gyűjtött össze egyik anyagában.

 

Online gyűlölködés – mit tehetünk ellene?
Az országos kampány indul Add Friend elnevezéssel, melynek célja, hogy felhívja a gyerekek és a fiatalok figyelmét a gyűlölködés negatív következményeire és bátorítsa őket a nem megfelelő online viselkedés határozott elutasítására. Mit tehet a szülő és mit a gyerek a gyűlölködéssel szemben?


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!