Facebook hozzászólás
3 157

Készíts sampont természetes anyagokból!

Szereted a természetes anyagokat, és a finom illatokat? A boltok polcain még nem találtad meg a hajtípusodhoz leginkább illő és tápláló sampont? Akkor ne sajnáld az időt, és készíts magadnak egy nagyszerű sampont házilag! Íme a recept!

A gyógynövényeket és illóolajokkal sokrétűen használhatjuk a háztartásban is. Bár a boltok, drogériák polcai roskadoznak a választéktól, leginkább szintetikusan előállított anyagokkal vannak teletömve. A címkéjükön „természetes összetevőket” feltüntető termékek is tele vannak szervezetünkre káros anyagokkal. Ráadásul az áruk is igen vaskos, legtöbbször a márkanevet fizetjük meg.

Ha van egy kis időnk, és természetes alapanyagokból készült tisztálkodószereket szeretnénk látni a fürdőszobánkban, akkor saját magunk is készíthetünk például sampont! Ez a recept elsősorban zsírosabb hajra megfelelő, kellemes illattal tölti meg a fürdőszobát, és persze ápolja a hajunkat kívül és belül is.

Samponunk legfőbb alapanyaga a rozmaring – de szárítva!

Hozzávalók
2,5 deci desztillált víz
2 teáskanál szárított rozmaring
2 teáskanál szárított rózsaszirom
1 deci castile szappan
3 evőkanál aloe vera gél
1 teáskanál jojobaolaj
30 csepp rozmaring illóolaj

Elkészítés
A rozmaringot és a rózsaszirmokat helyezzük egy előzőleg kifőzött befőttesüvegbe. A desztillált vizet forraljuk fel, és azonnal forrázzuk le vele a befőttesüvegben lévő növényeket, majd kihűlés után, de legalább 30 perc elteltével szűrjük le a tartalmát. Egy újonnan beszerzett barna vagy sötét üvegbe (akár egy előzőleg használt és jól kimosott samponos flakont is használhatunk) töltsük át a szűrt forrázatot, adjuk hozzá a castile szappant, a jojobaolajat és az illóolajat, végül az aloe vera gélt. Az egész keveréket rázzuk össze erőteljesen és máris kész a saját samponunk, amely több héten át is eláll. Használat előtt minden esetben rázzuk össze.

Tudj meg többet az aromaterápiáról!
Az igazi megoldást jól-létünkhöz, fizikai és pszichés gyógyításunkhoz az aromaterápia jelenti, amely természetes és hamisíthatatlan illóolajokat használ. Az aromaterápia szó szerinti jelentése az illatokkal végzett kezelés, de valójában ennél több, hiszen az illóolajokkal és egyéb természetes készítményekkel fizikai panaszokat is gyógyíthatunk.

Variációk hajtípusokra
Szőke vagy világos hajhoz használhatunk kamillát vagy körömvirágot is a keverékben.
Sötét hajhoz keverhetünk csalánt, zsályát, fekete dió szárított héját.
Száraz hajhoz ibolyalevelet vagy orvosi ziliz, más néven fehérmályva-gyökeret tegyünk, és növeljük a hozzáadott olajmennyiséget.

A haj erősítésére mezei zsurló, zab és csalán keverékét forraljuk mintegy húsz percig, és a lehűlt és leszűrt főzetet használjuk alapnak.
Illóolajok közül választhatunk római kamillát, levendulát vagy muskotályzsályát is, viszketeg fejbőr esetén 1-2 csepp teafaolajat is adhatunk a samponhoz. A hordozóolaj nem csak jojoba lehet, érdemes kipróbálni a mandulaolajat vagy barackmagolajat, esetleg a szezámolajat is.

Kifejezetten száraz haj esetén adjunk egy kicsivel több olajat a keverékhez, míg a zsírosabb haj esetén maradjunk a jojobaolajnál, melynek mennyiségét csökkenthetjük is.

Tipp: Aloe vera gélt számos helyen árulnak, jojobaolajat és az illóolajat a Primaveralife-tól lehet beszerezni, a castile olajhoz pedig egy weboldal a segítség.

Forrás: blog.aroma-botanica

Hajápolás, hajpakolások házilag
Ahhoz, hogy hajunk szépen csillogjon, kellemes tapintású, könnyen fésülhető és formázható legyen, kívülről-belülről ápolnunk kell. A megfelelő életmód, az egészséges, vitamindús és kiegyensúlyozott táplálkozás mellett számos külső segítséget nyújthatunk a hajunk számára. Például különféle hajpakolásokkal…


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!