Facebook hozzászólás
535

Van 19 tippünk, hogyan szépülj, gyógyulj mézzel!

Az istenek eledelének tartott méz számos jótékony hatását ismerjük, ami nem csupán belsőleg történő fogyasztásával tud érvényesülni, hanem külsőleg alkalmazva is, ezért számos kozmetikum és gyógynövényes krém összetételében szerepel összetevőként. Most mutatunk 19 házi praktikát, amivel szépülhetünk és gyógyulhatunk is!

Hogyan szépülj mézzel?

  1. A mézes pakolás táplál és ránctalanít. – Egy evőkanál citromlevet, ugyanannyi mandulaolajat, egy evőkanál mézet és egy tojás sárgáját jól keverj össze, és ezt a masszát kend arcodra, 20-25 perc múlva langyos vízzel mosd le.
  2. Így készítsünk csábító őszi szájfényt – házilag
    Ha reggelente gyakran ébredsz cserepes szájjal, illetőleg az őszi szél és hideg idő szárító hatását szeretnéd kivédeni, akkor itt egy remek hidratáló szájfény, amit bátran lenyalhatsz. Nem szárít mint a boltiak, és az ajkaid tuti imádni fogják.

    A puha tapintású bőrért, tisztító és bőrtápláló fürdő. – Keverj el 2 liter forró tejben 50 g mézet és add a fürdővízhez.

  3. Bőrápoló fürdőolaj: 4 evőkanál mézet 10 csepp illóolajjal keverj el és tedd a fürdővízhez. A méz tejjel, vagy tejszínnel helyettesíthető, vagy kiegészíthető vele.
  4. Vízlágyító fürdősó: meleg vízbe tegyünk 1 kg tengeri sót és addig ülj benne, amíg a víz hőmérséklete engedi. Frissítő hatású, csökkenti a duzzanat okozta feszítő lábfájdalmakat.
  5. Mélytisztító arcra: Keverj el egy rész mézet egy rész sheavajjal, és kend fel az arcodra. Hagyd hatni fél órát, majd mosd le. Csodát tesz a bőrrel.
  6. Hajkondicionáló: Keverj el egy rész mézet egy rész neem-, mandula- vagy jojobaolajjal, dörzsöld be a hajadba, majd csavard meleg törölközőbe. Hagyd rajta legalább 20 percig, utána öblítsd le. Nagyon jót tesz a fejbőrnek is, fényes, rugalmas lesz tőle a hajad.
  7. Cserepes száj: Kend a szádra önmagában, vagy sheavajjal keverve, jutalmad csodás, esztétikus ajkak.
Az istenek eledele  Kép: Pixabay
Az istenek eledele Kép: Pixabay

Hogyan gyógyíts mézzel?

  1. Természetes gyógyszer:
    Tegyünk forró vízbe mézet, szegfűszeget és citromot: természetes gyógyszer köhögésre, és torokfájásra. Szegfűszeg szopogatása csökkenti a torokviszketést.
  2. Torokfájás 2.
    Egy teáskanál mézet olvassz meg a szádban, majd csurgasd le a torkodon. Enyhíti a gyulladást.
  3. Orrdugulás:
    Egy szűk evőkanál mézet oldj fel egy kisebb lábos vízben, és inhalálj vele törölköző alatt.
  4. Migrén
    Egy evőkanálnyi mézet oldj fel fél pohár meleg vízben. Apránként kortyolgasd el, amikor épp rád törne a migrén.
  5. Kép: Pixabay
    Kép: Pixabay

    Kimerültség
    Az ókori görög sportolók is mézet fogyasztottak az állóképességük javítására versenyek előtt, és a regenerálódásra versenyzés után. Oldj fel egy rész mézet négy rész vízben, majd tartsd a hűtőben, és abból kortyolgass egy-egy kanálnyit.

  6. Stressz
    A vízben feloldott méz stabilizáló hatással bír, kiegyenlíti a lenteket és a fenteket. Egy rész mézet oldj fel négy rész vízben.
  7. Égési sérülések
    Kend be bőségesen mézzel a megégett bőrfelületet. Lehűti, nyugtatja, és gyors gyógyulást eredményez sebesedés nélkül. A baktériumok elpusztulnak a mézben.
  8. Ágybavizelés, éjszakai gyakori vizelés
    Egy teáskanálnyi méz lefekvés előtt segít a vízvisszatartásban, és nyugtatólag hat a félelmekkel szemben.
  9. Álmatlanság
    Egy szűk evőkanálnyi méz egy bögre meleg tejben elkeverve csodákat tesz, igazi nyugtató.
  10. Hiperaktivitás
    Mindenben helyettesítsd a cukrot mézzel. A finomított cukor teljesen felpörgeti a szervezetet, megfosztja az idegrendszert a vitaminoktól, és akár viselkedési zavarokat is okoz, viszont tápértéke egyáltalán nincs.
  11. Csontritkulás
    A kutatások szerint napi egy teáskanál méz segíti a kalcium felszívódását, így megelőzi a csontritkulást. 50 felett mindenkinek hasznos lenne naponta mézet fogyasztania.
  12. Hosszú élet
    Érdekes tény, hogy a méhészek között fordul elő a legkevesebb rákos és ízületi gyulladásos megbetegedés az összes szakma közül az egész világon. A rendszeres mézfogyasztók pedig a leghosszabb életű emberek közé tartoznak. (Forrás: andio.hu)


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!