Facebook hozzászólás
260

Hogyan legyünk strandképesek néhány nap alatt ? 2.rész

Előző cikkünkben a táplálkozás helyességére hívtuk fel a figyelmet, hiszen néhány nap alatt is jelentősen megreformálhatjuk életmódunkat, énképünket. Ahhoz, hogy kívülről-belülről hozzájáruljunk a strandbéli sikerekhez, az étkezésen túl tennünk kell bőrünk egészségéért is.

Testmozgás: A nyaralás előtti pár napban már nem tudunk csodát tenni testünkkel, sajnos. De az izmok tónusain javíthatunk intenzív tornával. A legfantasztikusabb az a testgyakorlatok során, hogy néhány nap után is látványos eredményeket érhetünk el, s utána is kívánni fogjuk a rendszeres mozgást. A kitartásnak és akaraterőnek meglesz a gyümölcse: javul a tartásunk, laposodik a has, előkerül a derék, légzésünk egyenletessé válik. Ha a nyaralás alatt is nagyokat úszunk, vagy reggelente futunk a csodás tengerpart mellett, hazaérve meg sem fog kottyanni négyemeletnyi lépcsőzés. Pár nappal az utazás előtt szenteljünk nagyobb figyelmet testünknek, nem nyomasztanak munkahelyi gondok: lazítsunk, s ez a három-négy nap legyen a Mi napunk, amikor csak saját gondolatainkkal és testünk csodáival foglalkozunk. Íme néhány mozdulatsor a gyors eredményekért:


  1. Minden torna előtt melegítsük be izmainkat. Ez azért lényeges, mert izületeinknek át kell melegednie, azaz folyadékot kell termelniük, hogy az izmoknak és csontoknak megerőltető mozgás ne okozzon húzódást, sérülést. Fej-, váll-, könyök-, csípő-, és térdkörzéseket végezzünk, forgassuk meg a lábfejünket is.

  2. A kar edzése nehéz, de ez a testtáj meghálál minden alaposan elvégzett gyakorlatot. Bátran mondhatjuk, hogy felkarunk megerősítése napok alatt feszes izmokban mérhető. Nem kell más, mint egy kanapé, vagy szék a mozdulathoz. Álljunk háttal a támasztékul választott eszköz elé, fogódzkodjunk meg a szélében. Emeljük meg csípőnket, feszítsük meg tomporunkat, csak a lábunkon támaszkodjunk. Végezzünk karhajlítást, ez amolyan kifordított fekvőtámasz. A gyakorlat kiválóan edzi a tricepsz és vállizmokat. A felkar teljes izmainak megmozgatására még mindig a karhajlítások a legmegfelelőbbek. Könnyíthetünk saját testsúlyunkon, ha ún. női fekvőtámaszokat végzünk, azaz a térdeket is a földre helyezzük. Íme egy szórakoztató verzió: elsőként végezzünk egy darabot szabályosan, majd fújjunk öt másodpercet, aztán kettőt, majd pihenő, három, pihenő és így tovább tízig. (edzettebbek belátásuk szerint) Hagyjuk izmainkat fél percet pihenni, majd tíztől visszafelé, egészen egyig.

  3. A has edzése a legkeményebb, ráadásul legtöbbünk az alhas pettyhüdtségétől szenved. Ez a testrész a legnehezebben dolgoztatható meg, de egy ügyes Pilates feladattal átmozgatjuk a teljes egyenes és oldalsó hasizmokat. Feküdjünk hanyatt, lélegezzünk mélyen és alaposan. Lábunkat emeljük fel derékszögig, lazán hajlítsuk be a térdeinket. Feszítsük meg far és hasizmainkat, emeljük meg a fejünket is, csak óvatosan, lazán. Most karjainkat gyorsan mozgassuk magunk mellett a földet csapkodva. A karmozgástól gyorsabban ver a szívünk, megemelkedik pulzusszámunk, erről tudjuk, hogy jól végezzük a gyakorlatot. Most öt karlendítésre ütemesen szívjuk be a levegőt, majd újabb öt karcsapásra fújjuk ki. Összesen száz karcsapást végzünk, helyesen lélegezve, de gyors mozgásban. A gyakorlat könnyen kivitelezhető, de utána garantáltan érezni fogjuk hasizmainkat, sőt napok alatt feszesedhet hasfalunk.

  4. Farizmainkat kitöréssel dolgozhatjuk formássá, végezzünk mindkét oldalra huszat-huszat. Szabályosan, és gyors egymásutánban.

Az edzés levezetéseképpen nyújtózkodjunk kedvünkre, minden izomköteget és izomrostot alaposan megnyújtva.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!