Fenntartható szépségápolás
A Zöld kozmetikumok után megérkeztek a Kék kozmetikumok
A tudatos vásárlók nagy része bizony odafigyel a legapróbb részletekre is, ezért egyáltalán nem mindegy számukra, hogy milyen termékeket használnak a fürdőszobában. Szerencsére a környezetvédelmi szempontok nem csak nekik, de egyre több gyártónak is fontosak.
Kis összetevő ismertető
Ha valaki nem tudja eldönteni, hogy az általa használt szépségápolás termékek vajon megfelelnek-e a kék vagy zöld kozmetikumok besorolásának, annak itt egy kis segítség. Összeszedtük, hogy melyek is a legkártékonyabb összetevők.
-Mikro-műanyagok
Az idő múlásával újabb és újabb olyan problémával kell megküzdenünk, melyek megléte bizony csak magunknak köszönhető. Egyre többet hallani például a ma már mindenhol megjelenő mikro- műanyagokról. Rengeteg cikket és tanulmányt lehetett olvasni mostanában arról, hogy ezek a lebomlásra képtelen részecskék sajnos mindannyiunk szervezetében megtalálhatóak, sőt tudósok már az anyaméhben is kimutatták jelenlétüket. Sajnos a rengeteg műanyag csomagolás az oka, annak hogy mindent elleptek ezek a nehezen kimutatható, apró részecskék. Kozmetikumok terén például a glitterek, a csillogást fokozó és elősegítő termékek, a mikró-gyönygyökkel dúsított termékek tartalmaznak ebből a legtöbbet. Az ilyen sminkszerek, testápolók, naptejek, samponok használata által rengeteg nem lebomló mikro-műanyag jut vizeinkbe. Egyes halfajokat, tengeri élőlényeket és madarakat, pedig kifejezetten vonzanak ezek a csillogó, a vízben lebegő, ámde mérgező részecskék, melyek sokszor okozzák az állatok halálát.
– Szilikonok
Jócskán hozzájárulnak az állóvizek elszennyeződéséhez, ráadásul rengeteg beauty termékben megtalálhatóak. Ezek a mesterségesen előállított polimer műanyagok amellett, hogy csak hosszú évek múlva bomlanak le még minket is becsapnak, hiszen ténylegesen nem szívódnak fel a bőrre vagy a hajra felkenve, viszont lemosásig megadják a puhaság, selymesség illúzióját. Vagyis nem csak a környezetre károsak, de különösebb hasznuk sincs. Szerencsére egyre több gyártó tünteti fel termékén, hogy szilikont nem tartalmaz, ha ezt nem látjuk érdemes gyanakodnunk és átböngészni az összetevők listáját.
– Növényvédőszerek, permetek, műtrágyák
Talán ezt a kategóriát a legnehezebb kiszűrni vásárláskor, hiszen nem közvetlenül a termék tartalmazhatja, hanem a gyártás során felhasznált növényi anyagok. Viszont a jelenlétük nagyban veszélyezteti az óceánok fenntarthatóságát. A legegyszerűbb módszer, ha a bio-összetevőkre koncentrálunk, így biztosak lehetünk benne, hogy környezetbarát anyagokat használtak fel a növények nevelése során is.
Hozzászólás zárolva.