Facebook hozzászólás
596

Fenntartható szépségápolás

A Zöld kozmetikumok után megérkeztek a Kék kozmetikumok

A tudatos vásárlók nagy része bizony odafigyel a legapróbb részletekre is, ezért egyáltalán nem mindegy számukra, hogy milyen termékeket használnak a fürdőszobában. Szerencsére a környezetvédelmi szempontok nem csak nekik, de egyre több gyártónak is fontosak.

Kis összetevő ismertető

Ha valaki nem tudja eldönteni, hogy az általa használt szépségápolás termékek vajon megfelelnek-e a kék vagy zöld kozmetikumok besorolásának, annak itt egy kis segítség. Összeszedtük, hogy melyek is a legkártékonyabb összetevők.

-Mikro-műanyagok

Az idő múlásával újabb és újabb olyan problémával kell megküzdenünk, melyek megléte bizony csak magunknak köszönhető. Egyre többet hallani például a ma már mindenhol megjelenő mikro- műanyagokról. Rengeteg cikket és tanulmányt lehetett olvasni mostanában arról, hogy ezek a lebomlásra képtelen részecskék sajnos mindannyiunk szervezetében megtalálhatóak, sőt tudósok már az anyaméhben is kimutatták jelenlétüket. Sajnos a rengeteg műanyag csomagolás az oka, annak hogy mindent elleptek ezek a nehezen kimutatható, apró részecskék. Kozmetikumok terén például a glitterek, a csillogást fokozó és elősegítő termékek, a mikró-gyönygyökkel dúsított termékek tartalmaznak ebből a legtöbbet. Az ilyen sminkszerek, testápolók, naptejek, samponok használata által rengeteg nem lebomló mikro-műanyag jut vizeinkbe. Egyes halfajokat, tengeri élőlényeket és madarakat, pedig kifejezetten vonzanak ezek a csillogó, a vízben lebegő, ámde mérgező részecskék, melyek sokszor okozzák az állatok halálát.

– Szilikonok

Jócskán hozzájárulnak az állóvizek elszennyeződéséhez, ráadásul rengeteg beauty termékben megtalálhatóak. Ezek a mesterségesen előállított polimer műanyagok amellett, hogy csak hosszú évek múlva bomlanak le még minket is becsapnak, hiszen ténylegesen nem szívódnak fel a bőrre vagy a hajra felkenve, viszont lemosásig megadják a puhaság, selymesség illúzióját. Vagyis nem csak a környezetre károsak, de különösebb hasznuk sincs. Szerencsére egyre több gyártó tünteti fel termékén, hogy szilikont nem tartalmaz, ha ezt nem látjuk érdemes gyanakodnunk és átböngészni az összetevők listáját.

Óvjuk az óceánokat. Fotó: Depositphotos

Növényvédőszerek, permetek, műtrágyák

Talán ezt a kategóriát a legnehezebb kiszűrni vásárláskor, hiszen nem közvetlenül a termék tartalmazhatja, hanem a gyártás során felhasznált növényi anyagok. Viszont a jelenlétük nagyban veszélyezteti az óceánok fenntarthatóságát. A legegyszerűbb módszer, ha a bio-összetevőkre koncentrálunk, így biztosak lehetünk benne, hogy környezetbarát anyagokat használtak fel a növények nevelése során is.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!