Facebook hozzászólás
65

A gazdi rémálma: a parvovírus

A kutya egészsége nagyon fontos, ennek érdekében pedig etesd jó minőségű táplálékkal, egészítsd ki ezt táplálékkiegészítőkkel, immunerősítőkkel, ezenkívül mindig adasd be időben a védőoltásokat és védekezz az élősködők ellen. Vannak azonban olyan betegségek, melyek éppen azokat a kutyákat veszélyeztetik, ahol még nem alakulhatott ki védettség, ilyen betegség a parvo, mely főleg a 6 hónapnál fiatalabb kölyköket sújtja és életveszélyes.

Hogyan terjed a parvo?

Ez a vírus elsődlegesen a fertőzött állatok székletéből jut be a másik állatba, ezért ahhoz, hogy megakadályozd a fertőzést, mindig szedd össze a kutya székletét a BioZoo.hu lebomló kakizacskóival, és ne engedd oda a kedvencedet más kutyák székletéhez sem.

Emellett a hányásban is található vírus, erre is ügyelj, valamint amikor hazamész, mindig vedd le a cipődet, hiszen a talpadon is beviheted a lakásba ezt a kórokozót, mely akár 5 hónapig is életben marad.

Van-e ellenszere ennek a vírusnak?

Sajnos nincs ellenszere, ezért is annyira veszélyes a védtelen kölykökre. Ha ebben az időszakban kapja el a kutya, akkor sajnos csak 50% az esélye annak, hogy túl fogja élni és még ez esetben sem garantált, hogy nem éri maradandó károsodás, például szívbetegség.

Ha a kutya parvóban szenved, akkor nem lehet mást tenni, mint pótolni a hasmenés és a hányás következtében elvesztett folyadékot és elektrolitokat, csillapítani kell a hányást, a másodlagos bakteriális fertőzés megelőzésére és kezelésére pedig antibiotikumot lehet adni. Végső esetben vérátömlesztés is szóba jöhet.

Honnan lehet tudni, hogy a kutya parvóban szenved?

A tünetek nagyon gyorsan kialakulhatnak, főleg fiatal kutya esetében, és sajnos ilyenkor a lefolyása is gyorsan megtörténhet, mely az állat halálához vezethet. Azonnal gyanakodjunk parvóra, ha a kutya hány, és végül már csak sárga epe távozik belőle, ha hasmenése van és ez nagyon bűzös. Emellett az állat levert, letargikus, kedvetlen, nem eszik, nem játszik, lehet magas láza is. 

Ezek mellett a tünetek mellett a kutya nagyon gyorsan kiszáradhat, ezért az infúziós kezelést minél hamarabb el kell kezdeni az életben maradás esélyének biztosítása érdekében.

A parvóval fertőzött kutya kiegészítő kezelése

Mivel a vírust az immunrendszernek kell legyőznie, ezért nagyon fontos, hogy ez erős legyen. Szinte minden kutya hordozza a parvót, azonban nem betegszenek meg, mert az immunrendszer nem engedi a vírust a szervezetben elszaporodni.

Az immunrendszer erősítésére adhatsz a kutyának spirulina algát, ezüstkolloidot, Echina dogot vagy kolosztrumot. Emellett az emésztőrendszerét is erősítheted, ehhez használhatsz máriatövis olajat, probiotikumokat vagy speciális gyógynövénykeveréket. Ezáltal helyreállíthatod a bélflórát, ami szintén nagy segítség a betegségek megelőzésében és legyőzésében.

A parvo egy nagyon veszélyes betegség legfőképpen azért, mert nincs ellenszere és a fiatal, még oltatlan kutyák számára halálos betegség lehet. Ha a kutya még nem kapta meg az oltási sort, akkor ne vidd közösségbe és vigyázz nagyon az egészségére!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

Egyéb

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!